Lecznicza woda siarczkowa – dla kogo polecana? Siarkowe kąpiele, woda siarkowa do picia.

Lecznicza woda siarczkowa – dla kogo polecana? Siarkowe kąpiele, woda siarkowa do picia.

Niedobór siarki bywa bardzo szkodliwy dla zdrowia, można go jednak uzupełnić poprzez kąpiele w wodach siarczkowych. Poprawiają one odporność, mają działanie przeciwzapalne, pomagają w leczeniu schorzeń reumatycznych, narządów ruchu, problemów dermatologicznych i neurologicznych.

W trakcie kąpieli siarka przenika przez skórę i wchłania się do krwioobiegu, powodując poprawę mikrokrążenia. Obniża się wtedy poziom cholesterolu, normuje poziom glukozy we krwi i kwasu moczanowego. Wody siarczkowe są więc idealnym sposobem na łagodzenie dolegliwości u osób z miażdżycą, cukrzycą, dną moczanową. Ale nie tylko – bo ze świetnymi rezultatami leczy się nimi również zesztywniające zapalenie stawów, stany pourazowe, dyskopatie, nerwobóle, choroby układu krążenia i układu oddechowego, nerwice, zatrucia metalami ciężkimi oraz osteoporozę.
Dzięki wodzie siarczkowej o najskuteczniejszych właściwościach leczniczych Uzdrowisko Solec- Zdrój M. Cz. Sztuk sp. j. specjalizuje się w leczeniu schorzeń narządu ruchu, głównie chorób zwyrodnieniowych, reumatycznych, gośćcowych, a także w leczeniu problemów dermatologicznych i neurologicznych.

Najlepsza woda siarczkowa Solec-Zdrój

Najcenniejszym bogactwem naturalnym Uzdrowiska i podstawą kuracji jest właśnie lecznicza woda siarczkowa czerpana z prywatnego „Szybu Soleckiego”. Nazywana najskuteczniejszą w Polsce i jedną z najlepszych w Europie ze względu na stężenie jonów siarczkowych wynoszących 137 mg/litr wody oraz wysoką mineralizację.
Według zaleceń specjalistów balneologii woda lecznicza, aby mogła być bezpośrednio dostarczana ze źródła do wanien klienta, powinna posiadać maksymalne dopuszczalne stężenie siarkowodoru w źródle na poziomie 150 mg H2S/l. W zależności od źródła stężenie siarkowodoru może znacząco się od siebie różnić – i akurat w tym przypadku nie sprawdzi się popularne przekonanie mówiące, iż im wyższe stężenie siarkowodoru w źródle, tym jest ona zdrowsza. Nic bardziej mylnego! Dlaczego? Bo woda siarczkowa o stężeniu siarkowodoru w źródle wyższym niż 150 mg/l może spowodować poparzenie skóry, dlatego tuż przed podaniem do wanny kąpielowej poddawana jest rozcieńczeniu. Mechanizm ten powoduje utratę wartości leczniczych wody. W odniesieniu do tego woda siarczkowa pobierana z „Szybu Soleckiego” to prawdziwy skarb! Idealne stężenie jonów siarczkowych o parametrach 137 mg/l wody powoduje, że dostarczana jest bezpośrednio po podgrzaniu do wanien kąpielowych, dzięki czemu zachowuje maksymalne właściwości lecznicze. Jest bezpieczna dla zdrowia i co najważniejsze całkowicie naturalna. Z tego względu uważana jest za wodę siarczkową o najlepszych właściwościach leczniczych na świecie.

Odpoczynek i rehabilitacja

Od 2011 roku Uzdrowisko Solec-Zdrój M. Cz. Sztuk sp. j. zmieniło właścicieli i obecnie jest to jedyny, prywatny zakład lecznictwa uzdrowiskowego na terenie gminy Solec-Zdrój. Kuracjusze mogą skorzystać z zabiegów z zakresu balneoterapii (kąpiele siarczkowe, kwasowęglowe, zabiegi borowinowe, inhalacje, jonoforeza), jak i z zakresu fizykoterapii, kinezyterapii, hydroterapii, krioterapii i masaży.
Główne obiekty Uzdrowiska zlokalizowane są na terenie prywatnego, ponad 100-letniego parku zdrojowego z licznymi gatunkami drzew i krzewów egzotycznych. Sąsiedztwo lasów, oddalenie od ośrodków przemysłowych i duża ilość dni słonecznych tworzą unikalny klimat sprzyjający odpoczynkowi i kuracji. Piękny i ciekawy krajobraz oraz czyste powietrze to niewątpliwe atuty Uzdrowiska Solec-Zdrój. To miejsce idealne dla ludzi bardziej ceniących uroki przyrody niż wielkomiejski gwar.
Uzdrowisko jest jedynym Zakładem Lecznictwa Uzdrowiskowego na terenie Solca-Zdroju świadczącym usługi lecznicze pełnopłatnie, jak i finansowane przez NFZ.

Uzdrowisko Solec-Zdrój, rezerwacje: tel. +48 41 377 63 90, rezerwacja@uzdrowiskosolec.pl

Artykuł sponsorowany

Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera

SANATORIUM NFZ 2021! Zmiany, obostrzenia i nowe zasady skierowań

 

Co zabrać do sanatorium? Felieton z cyklu Słowo daję

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds