Wygraj z alzheimerem. Pierwszy skuteczny program w profilaktyce i leczeniu zaburzeń
Wygraj z alzheimerem to pierwszy skuteczny program w profilaktyce i leczeniu zaburzeń poznawczych, poradnik nie tylko dla osób zmagających się z chorobą. Warto go przeczytać, gdy mamy bliskich zagrożonych alzheimerem. Przystępnie napisany zawierający wiedzę, którą powinien mieć każdy z nas.
Spis Treści
Wygraj z alzheimerem. Pierwszy skuteczny program w profilaktyce i leczeniu zaburzeń
Alzheimera boimy się bardziej niż jakiegokolwiek innego schorzenia. Spośród 10 chorób będących najczęstszą przyczyną zgonów tylko tej nie potrafimy skutecznie leczyć. Jej rozwój zabiera wspomnienia, samodzielność i godność, w zamian niosąc lęk, brak nadziei i śmierć. Doktor Dale E. Bredesen pokazał, jak możemy walczyć z chorobą Alzheimera i postępującym otępieniem. Pozwolił nam zrozumieć mechanizm choroby, a także opracował autorski program „naprawczy”. Okazuje się bowiem, że wbrew obiegowej opinii alzheimer nie jest jednym schorzeniem, a zespołem kilku chorób. Celem programu dr. Bredesena jest przywrócenie utraconej równowagi poprzez dostosowanie czynników, na które mamy wpływ na co dzień.
Każdy z nas zna przynajmniej jedną osobę, która pokonała raka, nikt natomiast nie zna człowieka, który wyszedłby z alzheimera – aż do teraz. Z grupy pierwszych 10 pacjentów stosujących się do programu opracowanego przez doktora Bredsena, u 9 osób wykazano znaczącą poprawę już w 3 do 6 miesięcy po rozpoczęciu programu. Od tamtej pory wyniki te potwierdziły się u setek pacjentów.
„Wygraj z alzheimerem” to mistrzowsko napisany, rzetelny, a przede wszystkim niosący nadzieję przewodnik dla pacjentów, przedstawiający skuteczne rozwiązania w profilaktyce i leczeniu choroby Alzheimera, także u osób obciążonych genetycznie.
Wygraj z alzheimerem. RECENZJA
Chorzy na alzheimera często słyszą, że postępu tej choroby nie da się zatrzymać. Dlatego sceptycznie podszedłem do opinii autora, który przekonuje, że „otępieniu da się nie tylko zapobiec, ale w wielu przypadkach można nawet cofnąć proces degeneracyjny”. Zaproponowany przez Bredesena program ReCODE pozwala jednak usystematyzować proces leczenia i walkę z pogarszającą się sprawnością umysłową, o ile diagnozę postawiono dostatecznie wcześnie. Alzheimer nie jest pojedynczym procesem chorobowym, dlatego w każdym przypadku należy zastosować podejście holistyczne, a nie skupiać się na leczeniu wybranych objawów. ReCODE to spersonalizowany i kompleksowy program, który daje nadzieję na opracowanie skuteczniejszej drogi leczenia. W profilaktyce i kuracji wielokierunkowej należy zwrócić uwagę na trzy podstawowe czynniki wpływające na pogorszenie funkcji poznawczych mózgu, czyli: stany zapalne, niedobór składników odżywczych oraz działanie substancji toksycznych. Warto podkreślić, że choroba Alzheimera to wynik odpowiedzi obronnej mózgu na powyższe zagrożenia.
Wiele tez zawartych w tej książce wpisuje się w ogólne założenia Polskiego Planu Alzheimerowskiego opracowanego już w 2011 roku (niestety dotychczas niewdrożonego). Z tego względu życzyłbym sobie, by stała się lekturą obowiązkową dla przedstawicieli władzy, ponieważ w naszym kraju żyje ponad 400 000 chorych. Razem z rodzinami i opiekunami tworzą liczącą ponad milion osób społeczność, która oczekuje wsparcia na wszystkich etapach choroby. Wygraj z alzheimerem to książka na tyle uniwersalna, że zainteresuje zarówno naukowców oraz lekarzy, jak i chorych i ich opiekunów. Zbigniew Tomczak, Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimer
„Wygraj z alzheimerem” Dale E. Bredesen’a ukazało się nakładem wydawnictwa Galaktyka. Fragment książki, więcej recenzji oraz możliwość zakupu na stronie wydawnictwa TUTAJ.
Opiekujesz się seniorem w domu w czasie epidemii? Dowiedź się, jak prowadzić terapię zajęciową w tym czasie.
Terapia zajęciowa w domu? Opiekun domowy jako terapeuta w czasie epidemii. PORADNIK
Dowiedź się więcej na temat choroby Alzheimera:
- „Gazeta Senior” – styczeń 2025 [01/2025]: Sprawdź, co w numerze! - 18 grudnia, 2024
- Znany aktor Henryk Gołębiewski ofiarą scamu! Jak seniorzy mogą ustrzec się przed internetowym oszustwem? - 16 grudnia, 2024
- Viva Seniorzy! 2024 – wyjątkowe święto Seniorów za nami - 3 grudnia, 2024