Muzeum Narodowe we Wrocławiu wznawia działalność. Na razie w ograniczonym zakresie
Wszystkie oddziały Muzeum Narodowego we Wrocławiu uchylają podwoje dla zwiedzających. Najistotniejsze są limity zwiedzających.
Potrzeba sporo szczęścia, by dostać się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Bilety kupujemy w Internecie, chodzimy w maseczkach i dezynfekujemy ręce. Czas zwiedzania też będzie krótki, zostaną wyznaczone seanse. Trochę jak w kinie. Trudno nazywać takie zwiedzanie normalnością, właściwie zostały uchylone ledwo drzwi do wybranych oddziałów muzealnych.
Maseczki, mierzenie temperatury i dezynfekcja
Do Muzeum wpuszczani są wyłącznie widzowie w maseczkach i konieczna jest dezynfekcja rąk płynem dostępnym przy wejściu. Wszystkim osobom wchodzącym do Muzeum będzie mierzona temperatura. Temperatura powyżej 37,5 0 C jest podstawą do odmowy zgody na zwiedzanie. Toalety będą czynne normalnie i częściej będą dezynfekowane.
Nie działają szatnie, ustawiono samoobsługowe wieszaki przy wejściu. Nie macie co liczyć na kawę w muzeum, to jeszcze nie ten etap. Księgarnie i sklepiki z pamiątkami działają w trybie online. Nie kupicie pamiątek na miejscu.
Czytaj także Wirtualna Noc Muzeów
Muzeum Narodowe gmach główny
Limit zwiedzających 81, czynne w godzinach od 12:00 do 16:00.
Dostępne wystawy stałe „Sztuka polska XVII–XIX w.”, „Sztuka europejska XV–XX w.” i czasowa „Secesja w metalu”.
Panorama Racławicka
Limit zwiedzających 12 osób, czynne od wtorku do niedzieli w godz. od 10:00 do 17:00 (pierwszy seans o godz. 10.00, ostatni o 17.00). Seans odbywa się co pół godziny.
Muzeum Etnograficzne
Limit zwiedzających 15 osób, czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od 12:00 do 16:00.
Pawilon Czterech Kopuł
Limit 100 osób, czynne w godzinach od 12:00 do 16:00.
Dostępne wystawy „Kolekcja sztuki polskiej II połowy XX i XXI w.” i „Willmann. Opus magnum”
Do pełni szczęścia jeszcze trochę czasu upłynie. Na obecnym normalność szybko nie nadejdzie, ale lepsze to niż nic. Wybierzecie się do Muzeum Narodowego we Wrocławiu?
Na zakończenie mamy świetną wiadomość. Udało się, jest zmiana terminu zakończenia wystawy Willmanna. Nowy termin zakończenia wystawy to 4 października 2020 roku. Duża powierzchnia wystawiennicza pozwala na bezpieczne i swobodne podziwianie dorobku śląskiego mistrza nawet przez 50 osób jednocześnie.
Więcej informacji praktycznych znajdziecie tutaj.
Zanim wybierzecie się na muzealną wycieczkę, obejrzyjcie na stronie tutaj Wirtualną Noc Muzeów. Oglądanie dzieł sztuki w Galerii Śląskiej będzie ciekawsze.
tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik
- Masowe wymieranie zwierząt - 27 października, 2024
- Gobeliny z Branic - 6 października, 2024
- Lwice wybrały samochód - 9 sierpnia, 2024