Optyk rzemieślnik, czyli mistrz w swoim fachu
Narząd wzroku jest dla nas wszystkich niezwykle ważny, dzięki temu optycy są coraz bardziej doceniani przez społeczeństwo. Jeżeli pojawia się potrzeba skorzystania z usług optyka, warto postawić na jakość. Optyk z powołania, optyk rzemieślnik to nie jest przypadkowa osoba pracująca na tym stanowisku. Czym różni się salon optyka rzemieślnika od zwykłego salonu optycznego?
Spis Treści
Pokolenie świadomych pacjentów
Ze względu to, że z roku na rok coraz dłuższy czas spędzamy wpatrzeni w ekrany różnorodnych urządzeń, nasze oczy potrzebują bardzo dobrych okularów. Współcześnie pacjenci mają coraz większą świadomość potrzeby dbania o swoje zdrowie. Kontrolujemy wzrok i nie zwlekamy z wizytami u lekarza w tym zakresie. Ukończenie szkoły optycznej, czy podyplomowych studiów uprawnia do tego, żeby stać się optykiem. Obecnie jednak nie ma takich wymogów jak dawniej, jeżeli chodzi o zdobycie praktyki pod okiem mistrza w tej dziedzinie, jednak te osoby, które stawiają na rozwój, zdobywają odpowiednie tytuły zawodowe. Możliwość przystąpienia do egzaminu czeladniczego zyskują te osoby, które aż 3 lata uczyły się zawodu od strony praktycznej. Zostanie mistrzem, jest możliwe dopiero po 8 latach od rozpoczęcia praktyk, czyli po 5 latach od zdobycia tytułu czeladnika. Obecnie można przystąpić do egzaminu dającego tytuł czeladnika i mistrza, który odbywa się w Krajowej Izbie Optycznej w Warszawie. Zdobyte w ten sposób certyfikaty zapewniają wysoką jakość świadczonych usług.
Czym wyróżnia się optyk rzemieślnik?
Zadaniem optyka rzemieślnika jest nie tylko dobór okularów niezbędnych do korekcji wady wzroku. Optyk rzemieślnik pomoże znaleźć idealne okulary, takie, które pasują kształtem, wielkością, kolorem idealnie do owalu twarzy. Wizyta w profesjonalnym salonie to cały proces, podczas którego optyk poznaje upodobania i preferencje swojego klienta, dzięki czemu szkła i oprawki spełnią wszystkie wymagania. Co więcej, podczas takiej wizyty zostaniemy także pouczeni co do tego, w jaki sposób mamy postępować z okularami. Jak je czyścić, by służyły nam jak najdłużej. W przypadku okularów nabytych u rzemieślnika możliwa jest także ich naprawa, co w przypadku wielu zagranicznych producentów nie wchodzi w grę – popsute okulary najczęściej trafiają do kosza, a ich wada wiąże się z koniecznością zakupu nowej pary.
Dlaczego warto wybrać optyka rzemieślnika?
Kiedy szukamy lekarza, a nawet kosmetyczki decydujemy się na najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie. W przypadku zdrowia oczu nie tylko dobry okulista ma na nie wpływ. Prawidłowo dobrane okulary, to komfort na co dzień. Tu nie jest ważny jedynie wygląd, ale także nasze codzienne przyzwyczajenia, podejmowane aktywności – tylko suma tych wszystkich czynników, podczas wywiadu zebranego przez specjalistę – optyka rzemieślnika (https://www.krio.org.pl/optyk-rzemieslnik/), pozwala na dobór okularów, które w stu procentach spełniają oczekiwania, będą wygodne i komfortowe w noszeniu, a przy tym twarzowe.
KIRO – co to jest?
Ogólnopolska organizacja, która zrzesza optyków to Krajowa Rzemieślnicza Izba Optyczna. KRIO nie tylko jest organizatorem różnorodnych szkoleń, czy kursów, zajmuje się także stroną prawną pracy optyków – regulacjami prawnymi ze szczególnym naciskiem na ich zmiany. Związek zapewnia swoim członkom możliwość rozwoju – konferencje, czy targi są idealnym miejscem do wymiany doświadczeń między zrzeszonymi optykami.
Oczy są zwierciadłem duszy, a oprawione w idealnie dobrane okulary mogą jedynie zyskać, nie tylko ostrość widzenia, ale także wyrazistość i piękny wygląd.
Artykuł partnerski