Mezoterapia igłowa – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Mezoterapia igłowa – co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Niezależnie od tego, czy poszukujesz maski do twarzy, kremu czy zabiegu medycyny estetycznej, Twoim nadrzędnym celem zazwyczaj jest zniwelowanie defektów, takich jak zmarszczki, zaskórniki, nadmiar sebum i wzmocnienie jej kondycji, aby prezentowała się nienagannie na co dzień. Zabiegiem, który może zagwarantować Ci takie kompleksowe efekty, jest mezoterapia igłowa. Co powinnaś wiedzieć o tej popularnej metodzie aplikacji składników aktywnych?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia igłowa to minimalnie inwazyjna procedura medycyny estetycznej, podczas której w mezodermalną warstwę skóry aplikowane są witaminy, enzymy, ekstrakty roślinne i inne substancje w celu odmłodzenia i napięcia skóry, a także nawilżenia, odżywienia, czy zniwelowania błyszczenia.

Podczas zabiegu wykorzystywane są bardzo cienkie igły do wykonania serii wstrzyknięć w środkową warstwę skóry (mezodermę). Ideą mezoterapii jest to, że koryguje podstawowe problemy, które przyczyniają się do powstawania niedoskonałości skórnych – pobudza słabe mikrokrążenie w skórze, redukuje wolne rodniki i stymuluje syntezę kolagenu.

Eksperci z katowickiej Kliniki Miracki podkreślają, że mezoterapia igłowa ma wszechstronne zastosowanie. Służy do:

  • redukcji bruzd i zmarszczek,
  • napinania skóry,
  • redukcji przebarwień i rozjaśniania cery,
  • redukcji cellulitu,
  • terapii blizn i rozstępów,
  • leczenia łysienia.

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Zabieg wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej. Zabieg powoduje minimalny dyskomfort, więc zwykle nie wymaga znieczulenia. Zastrzyki wykonywane są przy pomocy specjalnej strzykawki lub „pistoletu”. Igły zagłębiają się na ściśle określoną głębokość (od 1 do 4 mm, w zależności od leczonego obszaru), nie ma więc ryzyka uszkodzenia zdrowych tkanek.

Okres rekonwalescencji jest krótki – mogą wystąpić niewielkie siniaki i obrzęk, ale powinny ustąpić w ciągu 24 godzin. Mezoterapię igłową warto stosować regularnie, a ze względu na szybki czas powrotu skóry do zdrowego wyglądu, można wykonać ją nawet w celu odświeżenia cery kilka dni przed ważnym wydarzeniem.

Efekty mezoterapii igłowej

Rezultaty, jakie można uzyskać podczas mezoterapii igłowej, w dużej mierze zależą od zastosowanego preparatu i miejsca wstrzyknięcia substancji. Mezoterapia kwasem hialuronowym odmładza i nawilża skórę. Zastosowanie kolagenu działa wzmacniająco i liftingująco. W celu usuwania cellulitu stosuje się m.in. mezoterapię dwutlenkiem węgla (karboksyterapia). Mezoterapia skóry głowy powstrzymuje łysienie i stymuluje wzrost nowych włosów.

Cera po mezoterapii igłowej staje się zdrowa, promienna, nawilżona, odżywiona, jędrniejsza i ma lepszą teksturę. Zabieg szybko rewitalizuje matową, zmęczoną skórę i redukuje powierzchowne zmarszczki. Iniekcja działa korzystnie również na mikrokrążenie skóry. Zabieg ten może być także stosowany w celu niwelowania zmian pigmentacyjnych, leczenia blizn potrądzikowych. Stanowi świetny dodatek do innych zabiegów medycyny estetycznej w celu wzmocnienia ich efektów, np. przy zastosowaniu botoksu, wypełniacza czy laserowym odmładzaniu skóry.

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który warto wykonywać regularnie. Aby efekty były długotrwałe, warto zdecydować się na serię zabiegów. Zwykle zaleca się cykl 6-8 sesji co dwa tygodnie oraz zabiegi podtrzymujące 1-2 razy w roku.

W razie innych pytań dotyczących mezoterapii igłowej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds