Do czego służy smartfon?
Większość pewno odpowie do robienia zdjęć. Smartfon ma jednak więcej możliwości.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
Spis Treści
Pytanie
Kiedy w sklepie z elektronika zapytasz subiekta, do czego może służyć smartfon, zwykle usłyszysz do wszystkiego. Pewno dlatego, gdy zobaczysz w samolocie jakąś starowinkę ze smartfonem, to się nie zdziwisz, że robi właśnie notatki. Niektórzy do robienia notatek i obrazków używają rysika. Telefon to teraz podręczny asystent, dostęp do całej wiedzy świata. I jeszcze można robić nim zdjęcia. Zapewnia dostęp do konta bankowego i jest kartą płatniczą. Tłumacz, który zmienia na bieżąco tekst angielski, na polski przydaje się w czasie podróży. O takich zastosowaniach smartfona wiedzą wszyscy, a nietypowe?
Smartfon do gaszenia świeczek
Gaszenie świeczek, tutaj link Możecie zobaczyć, jak głośnik wytwarza falę dźwiękową, która skutecznie gasi świecę. Stąd wniosek, jeśli ktoś uważał na lekcji fizyki, to teraz potrafi wykorzystać smartfon do innych nietypowych zastosowań.
Kabaret „grupa Mozarta” odkryła takie zastosowania smartfonu i bawi publiczność grą na wirtualnej trąbce. A zatem istnieją takie apki, które naśladują instrumenty. Wszystko zależy od mocy głośnika. Jak jesteśmy przy dźwiękach, to telefon może z powodzeniem służyć za wabik na polowaniach i przy podglądaniu ptaków.
Jeden z subiektów opowiadał mi, że jak był w skrajnej rozpaczy, to przy pomocy smartfona otworzył butelkę piwa i nie uszkodził szklanych okładek telefonu. Większość do usuwania kapsla używa kluczy. Stąd wniosek, tradycyjne klucze do przekręcania w zamku są praktyczniejsze od tych nowoczesnych elektronicznych i jest czym grzebać w uchu.
Lustereczko
Mały płaski aparat fotograficzny można włożyć do ust i sprawdzić na zdjęciu gdzie uwiera proteza. Diagnoza różnych plamek na skórze także jest łatwiejsza, gdy powiększymy zdjęcie. Teraz gdy mamy zdalną medycynę, fotografia może uratować życie. Niektóre nowotwory skóry są agresywne. Zastosowanie aparatu fotograficznego do pomagania sobie w codziennych czynnościach zależy tylko od naszej pomysłowości i potrzeby. Bądźcie kreatywni.
Inne programy mało znane
Linijka, kompas, kątomierz to proste programy. Dieta, fitness, ciało człowieka w trzech wymiarach oraz gry. Znajdziecie to wszystko w sklepie Google Play. Bardziej skomplikowane to na przykład te do rozpoznawania roślin na podstawie zdjęcia. Apki astronomiczne podpowiadają, na jaki gwiazdozbiór właśnie patrzysz. Tak to już jest w świecie, że te ciekawsze programy trochę kosztują. Może jednak warto? Skoro twój smartfon posiada nadajnik takich fal jak pilot do telewizora, to czemu nie wykorzystać tej możliwości i przerzucać programy telefonem. I tak cały czas jest pod ręka. Oczywiście wszędzie możecie sobie sprawdzić natężenie pola elektromagnetycznego i wybrać bezpieczne miejsce.
Wojna
Przekonali się żołnierze, że urządzenia elektroniczne można łatwo zlokalizować przy pomocy masztów telefonii komórkowej. Jeśli śledzicie komunikaty z Ukrainy to wiecie, że można podsłuchać rozmowy, że można zlokalizować generała armii napadającej. W współczesnym świecie informacje przekazywane są z szybkością światła. Obok nas powstaje inny świat pełen cyfrowego wspomagania. To powinno wpłynąć na zmianę sposobu myślenia i postrzegania tego co nas otacza. Czy nasz byt za kilka lat będzie cyfrowy?
Złom
Na koniec smartfon powinien trafić do punktu skupu złomu elektronicznego. Są instytucje, które przeznaczają zyski ze sprzedaży elektrośmieci na potrzeby społeczne, na przykład na ochronę zwierząt. Zatem nie ma co trzymać starych niepotrzebnych telefonów po szufladach. Wymieniaj na nowe, a stare przeznacz na cele społecznie potrzebne. W droższych modelach cena metali szlachetnych odzyskanych ze smartfona przekracza 100 dolarów. Teraz już wiesz, dlaczego niektóre modele ajfonów kosztują aż tyle.
Tylko od naszej kreatywności zależy, do czego wykorzystamy smartfon, czyli rację miał subiekt z elektromarketu. Młodzi się na tym znają, a my starajmy się nie zostawać za bardzo z tyłu.
Oczywiście pamiętacie, że jeśli masz włączoną funkcję odbierania rozmów, Wi Fi, bluetooth to twój smartfon łączy się z wszystkimi punktami dostępu i przekazuje swój identyfikator. Mówi tu jestem, gdyby jakaś sztuczna inteligencja chciała przekazać mi informację.
Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera
- Królowa Śniegu, premiera w Operze Wrocławskiej - 16 grudnia, 2024
- Premiera w Pantomimie. „STADO. W środku jesteśmy baśnią” - 7 grudnia, 2024
- We Wrocławiu „Miasto z piernika” i jarmark - 30 listopada, 2024