Film „Moje ulubione ciasto”: na miłość nigdy nie jest za późno [w kinach od 8 listopada]

Film „Moje ulubione ciasto”: na miłość nigdy nie jest za późno [w kinach od 8 listopada]

„Moje ulubione ciasto” to ujmująca, pełna ciepłego humoru opowieść o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno, a o własne szczęście warto walczyć na przekór wszystkiemu. Nawet gdy na drodze staje polityka, która na każdym kroku zdaje się utrudniać życie bohaterom.

Film znanego z głośnej „Ballady o białej krowie” (2020) reżyserskiego duetu Maryam Moghaddam i Behtasha Sanaeehy. 

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Moje ulubione ciasto” –  fabuła

Po śmierci męża i wyjeździe córki do Europy siedemdziesięcioletnia mieszkanka Teheranu Mahin (w tej roli znakomita Lily Farhadpour) czuje się osamotniona. Kobieta marzy o tym, by jesień swojego życia spędzić, mając u boku kogoś, z kim mogłaby dzielić radości i troski dnia codziennego. Podczas jednego ze spotkań przyjaciółki przekonują ją, by chociaż spróbowała dać sobie jeszcze jedną szansę na miłość.

Plan Mahin jest prosty – przełamanie codziennej rutyny i ożywienie życia uczuciowego, o którym wydaje się, że dawno już zapomniała. Dowiedziawszy się, że starszy taksówkarz o imieniu Faramarz (Esmail Mehrabi) również jest samotny, Mahin postanawia zaprosić go do swojego domu i spędzić z nim wspaniały wieczór.

Moje ulubione ciasto” to ujmująca opowieść o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno, a o własne szczęście warto walczyć na przekór wszystkiemu. Historia jest także pretekstem, by pokazać, jak mieszkańcy Iranu próbują radzić sobie z opresyjnym, konserwatywnym reżimem.

„Moje ulubione ciasto” – zwiastun [VIDEO]

W kinach od 8 listopada br.

Kłopoty reżyserskiego duetu w rodzinnym Iranie

Komediodramat irańskiego reżyserskiego duetu Maryam Moghaddam i Behtasha Sanaeehy przyniósł jego twórcom sporo kłopotów w ich rodzinnym kraju. Irańskie władze odebrały im bowiem paszporty, a co się z tym wiąże zakazały podróży i promowania filmu. Twórcy są od miesięcy zastraszani oraz uciszani, a wszystko dlatego, że postanowili przekroczyć wszystkie ograniczenia i nakazy nakładane na irańskich twórców, po to aby pokazać w swoim filmie prawdziwy obraz irańskich kobiet.

Moje ulubione ciasto” opowiada o 70-letniej kobiecie, która ma dosyć życia w samotności i próbuje ożywić swoje życie miłosne oraz towarzyskie. Film spotkał się z negatywną reakcją irańskich władz, ponieważ zawiera sceny, w których kobiety nie noszą hidżabu, a ludzie piją alkohol i tańczą.

Moje ulubione ciasto” miał światową premierę na festiwalu w Berlinie w lutym tego roku. Niestety jego twórcy Maryam Moghaddam i Behtash Sanaeeha nie mogli uczestniczyć osobiście w tym wydarzeniu gdyż już wtedy, od kilku miesięcy nie mieli paszportów, a rząd irański nałożył na nich zakaz opuszczania kraju.

Po miesiącach przesłuchań, gnębienia i zastraszania, we wrześniu tego roku w końcu udało im się odzyskać paszporty. Jednak tydzień później gdy reżyserka miała lecieć do Szwecji na premierę filmu, została zatrzymana i zabrano jej ponownie dokumenty. Po tym zdarzeniu Maryam Moghaddam i Behtash Sanaeeha opublikowali list otwarty do irańskiego rządu na swoim Instagramie (przeczytaj https://www.instagram.com/p/C_xXBmoxpHx/).

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesuje Cię kino dla seniora, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Film „Wspomnienia płonącego ciała”: opowieść trzech starszych kobiet i tabu [w kinach od 25 października]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds