Dawkowanie Ketonalu bez recepty u seniorów i młodzieży

Dawkowanie Ketonalu bez recepty u seniorów i młodzieży

Ketonal to lek o silnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym cieszący się pozytywnymi opiniami wśród użytkowników. W zależności od etiologii nieprzyjemnych dolegliwości i wieku osoby obciążonej jednorazowa i dobowa dawka leku oraz częstotliwość zażywania środka mogą być różne.

Ketonal bez recepty – skład i mechanizm działania

Opinie o lekach przeciwbólowych bywają różne. Znaczna ich część przemawia na niekorzyść specyfiku m.in. ze względu na długi okres oczekiwania na ustąpienie dolegliwości. Ketonal natomiast cieszy się dużym zainteresowaniem i uznaniem osób obciążonych objawami nawet o silnym natężeniu. Pierwsze efekty terapeutyczne można zaobserwować już po ok. 30 minutach od przyjęcia 1 minimalnej dawki Ketanolu bez recepty. W zależności od etiologii nieprzyjemnych dolegliwości i wieku osoby obciążonej, dawkowanie Ketonalu oraz częstotliwość zażywania leku mogą się różnić.

Ketonal to farmaceutyk o silnym działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym, który powszechnie dostępny jest w aptekach stacjonarnych i internetowych oraz w punktach aptecznych. Ketonal bez recepty swoją skuteczność zawdzięcza substancji czynnej, jaką jest ketoprofen. Substancja odpowiadająca za hamowanie aktywności enzymów z grupy cyklooksygenaz zmniejsza objawy odpowiedzi zapalnej rozwijającej się w miejscu urazu mechanicznego, kontuzji czy też zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych. Efekt terapeutyczny nie byłby możliwy bez składników pomocniczych, takich jak laktoza jednowodna, magnez stearynian czy celuloza mikrokrystaliczna, stanowiących nośniki ketoprofenu.

Farmaceutyk skraca czas ataków migrenowych i znacznie łagodzi ich przebieg, uśmierza bóle zębów, a także dolegliwości pojawiające się w podbrzuszu w przebiegu menstruacji. Nierzadko uzupełnia farmakoterapię pooperacyjną, przyspieszając rekonwalescencję poszpitalną. Wyjątkowa kompozycja związków wchodzących w skład leku nie tylko blokuje przekaźniki bólowe, ale także spowalnia proces agregacji płytek krwi, dzięki czemu zapobiega powstawaniu czopów zmniejszających drożność naczyń krwionośnych.

Dawkowanie Ketonalu

Ketonal bez recepty wyróżnia wysoki profil bezpieczeństwa. Należy jednak pamiętać, że dla uzyskania właściwych efektów terapeutycznych trzeba przestrzegać odpowiedniego dawkowania leku. Dobowe maksymalne stężenie ketoprofenu to 150 mg. Przekroczenie dziennej najwyższej dopuszczalnej dawki leku nie zwiększa skuteczności kuracji ani nie przyspiesza ustępowania dolegliwości. Produkt w formie tabletek doustnych może być stosowany przez osoby powyżej 15 roku życia, u których nie ma przeciwwskazań do jego przyjmowania. Osobom zmagającym się z dolegliwościami na tle zwyrodnieniowym i reumatycznym poleca się 1 tabletkę co 6 godzin, natomiast w przypadku dolegliwości innego pochodzenia dawkę można powtarzać co 8 godzin. Bez względu na przyczynę bólu nie należy przyjmować maksymalnej dawki jednorazowo, tylko rozłożyć jej wprowadzanie w czasie. Dawkowanie Ketonalu może zostać również ustalone indywidualnie ze względu na wiek i stan zdrowia. Dotyczy to szczególnie młodzieży i osób starszych. W tych grupach wiekowych poleca się rozpoczęcie kuracji z zastosowaniem Ketonalu od najmniejszej dawki ketoprofenu i kontynuowanie terapii z jej użyciem przez możliwie najkrótszy czas. Dawkowanie Ketonalu w przypadku osób obciążonych dodatkowymi przewlekłymi chorobami warunkuje stan zdrowia, szczególnie wydolność wątroby i nerek, a także kondycja serca. Niemałe znaczenie ma również farmakoterapia ukierunkowana np. na cukrzycę, depresję czy pracę układu naczyniowego. Konsultując się z lekarzem odnośnie do leku Ketonal, nie należy ukrywać informacji o swoim zdrowiu. Aby ustalić bezpieczną dawkę, trzeba przekazać mu szczegółowe informacje na ten temat, szczególnie jeśli na stałe zażywa się jakieś leki, jest się w ciąży lub po prostu pojawiły się obawy co do zażycia leku.

Sposób podawania

Ketonal bez recepty przeznaczony jest do krótkotrwałego leczenia objawowego na okres nie dłuższy niż 5 dni. Farmaceutyk należy zażyć w całości (nie rozgryzać ani nie dzielić na mniejsze porcje) podczas posiłku, popijając tabletkę szklanką wody lub mleka. Wprowadzanie leku można poprzedzić zażyciem środka osłonowego, szczególnie w przypadku osób starszych i młodzieży, których śluzówka żołądka i innych odcinków przewodu pokarmowego jest wrażliwa na działanie farmaceutyków.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds