Inauguracja Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa

Zainaugurowana została, cenna z punktu bezpieczeństwa seniorów – Poznańska Akademia Bezpieczeństwa.

Reklama Reklama Amplifon

Poznańska Akademia Bezpieczeństwa

Zainaugurowana została, cenna z punktu bezpieczeństwa seniorów – Poznańska Akademia Bezpieczeństwa. Głównym organizatorem powołania Akademii jest Centrum Inicjatyw Senioralnych oraz Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Poznania, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Komenda Miejska Policji oraz Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, a partnerem przedsięwzięcia jest Collegium Da Vinci.

Powołaniu Poznańskiej Akademii Bezpieczeństwa przyświecała myśl o potrzebie zintensyfikowanych, przemyślanych i wielowymiarowych działań na rzecz edukacji seniorów i seniorek w zakresie bezpieczeństwa osobistego i zdrowotnego. Wiemy doskonale, że seniorzy bardzo często stają się ofiarami wszelkich przestępstw. Ufni i pełni troski o najbliższych, podatni są na działania bezwzględnych bandytów, którzy potrafią wykorzystać za pomocą perswazji czy oszustwa bezbronność seniora i pozbawić osobę starszą środków materialnych, a tym samym godności osobistej. Przypadki oszustwa „na wnuczka”, „na policjanta”, księdza, pracownika socjalnego, ogólnie osoby zaufania społecznego, nie są odosobnione i media niemal codziennie donoszą o takich próbach wyłudzeń. Dlatego tak ważne jest uwrażliwienie seniorów i ich rodzin na czyhające zagrożenia. I właśnie Poznańska Akademia Bezpieczeństwa ma w tym pomóc.

DSC_9579

Miasto edukuje seniorów
W ramach działań Akademii przewiduje się organizowanie cyklicznych spotkań dotyczących bezpieczeństwa osobistego (bezpieczeństwo w domu, na zakupach i pierwsza pomoc), oraz dotyczących bezpieczeństwa zdrowotnego i organizacja opieki zdrowotnej. Jednym z elementów kampanii są dwa spoty edukacyjne z udziałem seniorów i seniorek, które będą emitowane w TVK Winogrady, w Internecie i podczas spotkań z seniorami oraz wydanie Informatora, przygotowanego we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji, w którym seniorzy i seniorki zapoznają się ze swoimi prawami, z możliwościami ochrony swojego mienia i dochodzenia swoich praw.

W inauguracji wzięli udział między innymi:
Jędrzej Solarski – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania, Mł. insp. Maciej Nestoruk – Komendant Miejski Policji w Poznaniu, Insp. Roman Kuster – zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, Paweł Lisik – p.o. dyrektora Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, Robert Judek – rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Magdalena Pietrusik-Adamska – dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP, Marcin Zieliński – dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, Wojciech Bauer – dyrektor Centrum Inicjatyw Senioralnych
I oczywiście przedstawiciel naszej redakcji red. Roman Szymański, ponieważ Gazeta Senior objęła patronat medialny nad całością przedsięwzięcia.
Tego typu działania, uwrażliwiające zarówno seniorów, jak i otoczenie na wszelkie zagrożenia czyhające z różnych stron, powinny wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa i jednocześnie uniemożliwić, a przynajmniej zmniejszyć ilość wszelkich ataków na osoby w starszym wieku.
Seniorze – nie daj się okradać!

DSC_9534

Tekst i zdjęcia: Roman Szymański

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds