Jak dbać o włosy po menopauzie?

Jak dbać o włosy po menopauzie?

W okresie przekwitania następuje wzrost poziomu testosteronu i spadek poziomu estrogenów. W związku z tym włosy stają się słabsze, bardziej łamliwe i skłonne do wypadania. W okresie klimakterium, jak i po menopauzie należy odpowiednio dbać o włosy i je nawilżać, gdyż skóra ma tendencję do przesuszenia co ma wpływ także na ich kondycję. Co można robić, by były odżywione i dobrze się prezentowały?

Materiał reklamowy Garnier

Nawilżenie włosów jest kluczowe, dlatego stawiaj na odpowiednie szampony i odżywki

Istotne znaczenie ma odpowiednie nawilżenie włosów, dlatego w okresie po menopauzie ważne jest używanie szamponów głęboko nawilżających, ale i odbudowujących strukturę włosów. Dobrze sprawdzają się takie, które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy. Można sięgnąć po produkty dedykowane osobom, które mają przesuszoną skórę, także skórę głowy, a więc z mocznikiem czy skwalanem. Ważna jest zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych i antyoksydantów. Dlatego obecność witamin A i E, a także kwasów tłuszczowych Omega-3 nie tylko w diecie, ale i w kosmetykach jest pożądana. Dzięki temu można budować zdrową barierę hydrolipidową. Ponieważ to niedobór estrogenów ma wpływ na łamliwość i gorszą kondycję włosów, warto sięgać po produkty, które bogate są w fitoestrogeny. Wzmacniające działanie może mieć choćby wyciąg ze skrzypu polnego, ale i zawartość cynku w szamponach i odżywkach.

Farbowanie włosów blond zapewni efekt odmłodzenia – wybierz właściwy odcień dla siebie

Oczywiście menopauza związana jest z nieuchronnym procesem starzenia, który dotyczy nie tylko skóry, ale i włosów. Siwienie postępuje, dlatego wiele kobiet decyduje się na farbowanie włosów. Szczególnie dobrze sprawdzi się farba do włosów blond, gdyż dzięki niej można uzyskać efekt odmłodzenia, a także pokrycia siwych włosów. Jednocześnie odpowiedni odcień sprawia, że odrost nie jest tak bardzo widoczny. Współczesne farby dodatkowo odżywiają włosy, gdyż posiadają sporą zawartość naturalnych olejów czy witamin. Znajdują się one w samych produktach albo w odżywkach stosowanych tuż po koloryzacji. Istotne znaczenie ma oczywiście dobór odpowiedniego odcienia włosów blond. Trzeba pamiętać, że zbyt jasny może uwydatniać zmarszczki, z kolei żółtawy będzie nienaturalnie się prezentował. Należy zachować balans i dopasować kolor do skóry czy oprawy oczu. Jeśli efekt po rozjaśnianiu czy też farbowaniu na blond nie jest zadowalający, to kolor można poprawić, sięgając po toner do włosów. To właśnie ten produkt pozwala na uzyskanie rozmaitych odcieni blond. Można nawet nieco zaszaleć i zdecydować się na truskawkowy czy też brzoskwiniowy odcień. W ten sposób kobieta może pokazać, że ciągle czuje się młodo i ma w sobie sporo fantazji.

Olejowanie włosów pomoże utrzymać ich witalność

Jest jeszcze jedna kwestia, którą warto poruszyć w odniesieniu do utrzymania witalności włosów. Zwłaszcza, gdy decydujesz się na farbowanie, powinnaś regularnie wykonywać olejowanie włosów. Najlepiej taki zabieg przeprowadzać raz do dwóch razy w tygodniu. Można wybrać olejowanie na zimno, ale i na ciepło. Olej nakłada się na długość włosów i zabezpiecza je czepkiem kosmetycznym. Po upływie dwóch godzin można go spłukać, emulgując przy użyciu odżywki do włosów. Taki zabieg pozwala wzmocnić włosy i dostarczyć im substancji odżywczych, których nie brakuje w naturalnych olejach. Rodzaj oleju można dopasować do porowatości włosów. Warto również sprawdzić, czy olej nie zmieni odcienia włosów blond. Dobrze sprawdzi się choćby olej kokosowy.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds