Kino bez barier – dostępne pokazy filmowe w Kinie Nowe Horyzonty
Masz w swoim życiu kogoś, dla kogo wyjście na film było do tej pory niedostępne? W Kinie bez barier nie musi tak być. Co tydzień, we wtorki i czwartki, Kino Nowe Horyzonty zaprasza na pokazy wyposażone w audiodeskrypcję, napisy, tłumaczenie na Polski Język Migowy i możliwość podpięcia do pętli indukcyjnej.
Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
Spis Treści
Kino bez barier w Kinie Nowe Horyzonty
Projekt Kino bez barier realizowany jest we współpracy z Kinem Pałacowym w Poznaniu oraz Kinem Echo w Jarocinie, dzięki dofinansowaniu z programu Collaborate to Innovate sieci Europa Cinemas. Współpraca między kinami to również okazja do wymiany dobrych praktyk i doświadczeń w obszarze zwiększania dostępności oferty filmowej.
„Od lat współpracujemy z Fundacją Katarynka, dzięki której w naszym kinie co miesiąc odbywają się pokazy z audiodeskrypcją. Projekt Kino bez barier to kontynuacja działań i rozszerzenie idei dostępności na większą liczbę seansów. Zależy nam, by każdy mógł uczestniczyć w kulturze filmowej niezależnie od tego, jakie ma potrzeby” – mówi Magda Maleczek z Kina Nowe Horyzonty.
Wizyta w kinie w każdy wtorek i czwartek: jedyne 8 zł
Seanse w ramach Kina bez barier odbywają się dwa razy w tygodniu, a każdy z nich wyposażony jest w audiodeskrypcję, napisy oraz tłumaczenie na Polski Język Migowy. Prezentowane filmy pochodzą z nowego repertuaru, dzięki czemu widzowie i widzki mogą być na bieżąco z kulturą filmową. W projekcie ważna jest również dostępność ekonomiczna: bilet na seans kosztuje 8 zł.
W marcu w repertuarze znalazła się między innymi melancholijna komedia „Opadające liście” o życiowych rozbitkach, którzy w chłodnej Finlandii poszukują szczęścia i bliskości. W kontrze do skandynawskiej aury lokuje się „Vika!” – portret 84-letniej didżejki, gwiazdy klubów muzycznych w całej Polsce, która otacza się młodymi ludźmi, powtarzając sobie, że wiek to tylko liczba. W programie nie zabraknie także propozycji dla młodszych widzów: „Akademia Pana Kleksa. Część pierwsza” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy opowiadającą o pozornie zwykłej dziewczynce, która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności.
Program – Kino bez barier [KNH]
„Vika!”, reż. Agnieszka Zwiefka
- 5 marca, wtorek, 18.00
- 7 marca, czwartek, 13.00
„Akademia Pana Kleksa”, reż. Maciej Kawulski
- 12 marca, wtorek, 18.00
- 14 marca, czwartek, 13.00
„Światłonoc”, reż. Tereza Nvotova
- 19 marca, wtorek, 18.00
- 21 marca, czwartek, 13.00
„Opadające liście”, reż. Aki Kaurismäki
- 26 marca, wtorek, 18.00
- 28 marca, czwartek, 13.00
Bilety do kupienia w kasach kina i na kinonh.pl – pokazy „Kino bez barier”
Jeżeli interesują Cię informacje na temat kultury dostępnej, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera