KNEE WALKER: nowoczesne rozwiązanie w rehabilitacji i mobilności. Wszystko, co chcesz wiedzieć o podpórce czterokołowej z podparciem na kolano

KNEE WALKER: nowoczesne rozwiązanie w rehabilitacji i mobilności. Wszystko, co chcesz wiedzieć o podpórce czterokołowej z podparciem na kolano

Świat idzie z postępem, w tyle nie pozostają sprzęty medyczne. Przykładem innowacyjnego produktu, który stanowi alternatywę dla kuli pachowej i łokciowej, jest podpórka czterokołowa aluminiowa z podparciem na kolano KNEE WALKER firmy Timago. Ten produkt możemy spotkać także pod nazwą chodzik kolanowy czy kolanowa hulajnoga. Wyjaśniamy, czym wyróżnia się ten sprzęt, kto powinien po niego sięgnąć, oraz jak skorzystać z refundacji NFZ!

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą. Producentem i podmiotem prowadzący reklamę jest Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka – spółka komandytowa. 

Jak działa podpórka KNEE WALKER: funkcjonalność i konstrukcja podpórki czterokołowej

Podpórka czterokołowa aluminiowa z podparciem na kolano KNEE WALKER to podpórka posiadająca 4 kółka, platformę do odpoczynku na kolano, podnóżek oraz kierownicę z hamulcami. Produkt ten został zaprojektowany tak, aby umożliwić użytkownikowi poruszanie się za pomocą zdrowej nogi, jednocześnie nie obciążając nogi chorej czy kontuzjowanej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik może sam sterować, poruszać się sprawnie i – co więcej – na dłuższe dystanse niż np. używając kuli łokciowej, jednocześnie nie obciążając kończyny po amputacji, nogi chorej czy kontuzjowanej.

Podpórka waży 9,6 kg i udźwignie każdego ważącego do 136 kilogramów. Rozmiar podpórki pozwala na łatwe manewrowanie w korytarzach czy innych małych przestrzeniach np. w łazience.

Zobacz również: Wsparcie i wygoda dla pacjentów bariatrycznych: pomocne sprzęty [produkty XXL]

Jakie są wskazania do używania podpórki KNEE WALKER?

Wskazań do korzystania z podpórki KNEE WALKER jest wiele, a są to m.in.

  • okres przed operacją stawu skokowego,
  • rekonwalescencja po operacji stawu skokowego,
  • rekonwalescencja po kontuzji kostki (skręcenie, nadwyrężenie, złamanie),
  • rekonwalescencja po owrzodzeniu lub ranie stopy (często u osób z cukrzycą),
  • rekonwalescencja po zerwaniu lub zapaleniu ścięgna Achillesa,
  • przed amputacją nogi lub stopy,
  • jeśli masz trwale niepełnosprawną nogę, stopę lub kostkę,
  • jeśli jesteś w podeszłym wieku i masz trudności z chodzeniem z powodu bólu stopy lub kostki, sztywności lub dyskomfortu po jednej stronie.

Zobacz również: Program „Aktywny Samorząd” 2024: zasady dofinansowania. Jak złożyć wniosek o wózek elektryczny?

Zalety podpórki czterokołowej z podparciem na kolano KNEE WALKER

Podpórka czterokołowa aluminiowa z podparciem na kolano KNEE WALKER została zaprojektowana  w celu zwiększenia mobilności i bezpieczeństwa osób, które trwale zmagają się z niepełnosprawnością, są po amputacji kończyny (poniżej dołu kolanowego), lub mają tymczasowo uszkodzoną stopę lub kostkę i doświadczają trudności albo są niezdolni (czasowo lub trwale) do przenoszenia jakiegokolwiek ciężaru po obu stronach ciała. Taka podpórka nie tylko zwiększa codzienną mobilność takiej osoby, ale także pomaga przetrwać czas w oczekiwaniu na operację czy rekonwalescencję, umożliwiając normalne funkcjonowanie i wykonywanie codziennych czynności.

Podpórka czterokołowa aluminiowa z podparciem na kolano KNEE WALKER pozwala poruszać się bez bólu i dyskomfortu związanego z używaniem kul.

Podczas korzystania z kul większość masy ciała spoczywa na ramionach, natomiast w przypadku podpórki czterokołowej aluminiowej z podparciem na kolano KNEE WALKER użytkownik do poruszania się używa mięśni nóg, zapewniając drugiej, niesprawnej nodze odpoczynek bez obciążenia. Używanie podpórki kolanowej pozwala mieć „wolne ręce” – czyli wyobraźmy sobie, że możemy wstać, dać odpocząć kontuzjowanej nodze i na przykład ugotować posiłek – nie obciążając i dociążając chorej nogi.

Zobacz również: Jak ułatwić sobie opiekę nad osobą starszą leżącą: lista pomocnych sprzętów i akcesoriów

Jak podpórka KNEE WALKER może pomóc osobom po amputacjach?

Dla wielu osób po amputacji utrzymanie mobilności i niezależności po operacji może być zniechęcającą perspektywą. Jednak Timago International Group, jako odpowiedzialny producent, jest zaangażowane w dostarczanie rozwiązań, które mogą mieć ogromne znaczenie w tym trudnym czasie. Podpórka KNEE WALKER jest niezbędnym narzędziem do wspomagania jednej nogi osób po amputacji poniżej kolana. Rozwiązanie to oferuje tym pacjentom komfort, bezpieczeństwo i zwrotność.

Zobacz również: Elektryczne łóżko rehabilitacyjne Timago – wszystko, co musisz wiedzieć jako opiekun

Jak używać kolanowej hulajnogi?

To nic prostszego – zwyczajnie połóż ręce na kierownicy a chorą lub kontuzjowaną nogę na platformie kolanowej. Oprzyj się zdrową nogą, upewnij się, że stoisz stabilnie, teraz odepchnij się zdrową nogą, tak jak odpychasz się na hulajnodze.

Podpórka czterokołowa Knee walker od Timago

Podpórka czterokołowa Knee Walker od Timago

Kto nie powinien używać podpórki KNEE WALKER’a? 

Używanie podpórki KNEE WALKER nie jest zalecane, jeśli pacjent przeszedł operację kolana lub biodra, jego obie stopy są kontuzjowane, lub zachowanie równowagi i koordynacji stanowią dla pacjenta problem. Wszelkie wątpliwości związane z użytkowaniem podpórki kolanowej powinien rozwiać lekarz.

Czy podpórka KNEE WALKER jest refundowana? Podpórka czterokołowa kod NFZ

Tak, podpórka czterokołowa KNEE WALKER jest refundowana przez NFZ: KOD REFUNDACJI: S.07.01 HK.

Zobacz również: Zmiany w refundacji NFZ wyrobów medycznych od 1 stycznia 2024 r. Przegląd nowości i korzyści dla pacjentów

Gdzie można kupić podpórkę KNEE WALKER?

Podpórkę KNEE WALKER kupisz w niemal każdym sklepie medycznym w Polsce. Jeśli sklep posiada umowę z Narodowym fundusze Zdrowia, wówczas ten wyrób medyczny będzie refundowany.

Timago.com to miejsce, gdzie znajdziesz wysokiej jakości sprzęt i rozwiązania dla pacjentów z trudnościami w poruszaniu się. Doświadczony zespół służy fachowym doradztwem. Zadbaj o swojego podopiecznego i siebie już dziś! Pytania i porady dot. sprzętu medycznego pod numerem
+48 33 499 50 00 

Timago International Group 27 lat


Jeżeli interesują Cię informacje na temat wyrobów medycznych wspierających mobilność, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco!  Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds