KOBIDO – masaż twarzy – naturalny sposób na młodszy wygląd
Pragnienie młodego wyglądu popycha wiele osób do korzystania z zabiegów inwazyjnej medycyny estetycznej. Alternatywą dla takich rozwiązań są masaże twarzy. Jednym z nich jest masaż Kobido, znany także jako „japoński lifting twarzy”.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
Spis Treści
Kobido – naturalny sposób na młody wygląd
Masaże twarzy, jak na przykład masaż Kobido, wywodzą się z naturalnego podejścia do dbania o urodę. Tu nie ma miejsca na skalpel i interwencję chirurga plastycznego. Masaż Kobido zrodził się z tradycyjnych technik pochodzących z kultury azjatyckiej.
Zaawansowana technika masażu Kobido
Rytuał ten jest uznawany za jedną z najbardziej zaawansowanych i kompleksowych technik masażu twarzy na świecie. Jest kombinacją tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manualnych. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy, te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego.
Masaż Kobido – efekty
Masaż twarzy stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz pobudza komórki naskórka, mięśni i powięzi do regeneracji. Usprawnia on funkcjonowanie układów krwionośnego i limfatycznego, które są odpowiedzialne za prawidłowe odżywianie tkanek, ich regenerację i odbudowę.
Systematycznie wykonywany masaż twarzy o charakterze liftingującym może doprowadzić do bardzo naturalnego efektu odmłodzenia. Pracując podczas wykonywania masażu na głęboko położnych mięśniach twarzy, możemy poprawić jej owal, niwelować obrzęki i opuchliznę, zmniejszać widoczność bruzd oraz zmarszczek mimicznych. Wiedząc, jak przebiega proces starzenia, można dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb i do budowy anatomicznej twarzy. Systematycznie i odpowiednio wykonywane masaże mają dobroczynny wpływ na naszą skórę i mięśnie twarzy stanowiące jej stelaż. Poprawa kolorytu i jędrności skóry, wygładzenie i spłycenie zmarszczek to efekty, które można zauważyć gołym okiem.
Część osób chce w ten sposób zadbać o kondycję skóry i zachować na dłużej młody wygląd. Nie brakuje również osób, które zmagają się z nadmiernym napięciem mięśniowym i chcą za pomocą masaży niwelować jego skutki i obniżać sztywności mięśni twarzy.
Masaż Kobido popularność?
Masaż Kobido wykonywany w oparciu o japońską technikę cieszy się już od kilku lat rosnącą popularnością na całym świecie, także w Polsce coraz więcej osób poszukujących naturalnych metod zadbania o swój wygląd, chętnie z niego korzysta. W Polsce przybywa specjalistów terapii manualnej twarzy, którzy wykonują masaże, czerpiąc m.in. z doświadczenia japońskich mistrzów.
Autorskie Kobido Up
Niektórzy z nich, jak na przykład Witold Pyrkosz, opracowali autorską wersję intensywnego masażu japońskiego tworząc nowy zabieg Kobido Up. Cały jego rytuał składa się z kilku elementów m.in. autorskiej wersji intensywnego masażu japońskiego, powięziowego masażu interbukalnegu rozwiniętego o autorską wersję masażu wewnątrz ust, skupiającego się m.in. na mięśniach głębokich i tkance policzków. Zabieg Kobido Up zawiera również drenaż limfatyczny, rozbudowaną akupresurę twarzy oraz kinesiotaping estetyczny.
Wygląd oraz kondycja skóry twarzy nierozerwalnie wiążą się z funkcjonowaniem mięśni twarzy. Stosując masaże, na przykład japoński masaż twarzy, możemy wpływać na lepsze dotlenienie i odżywienie skóry. Wykorzystywanych w trakcie zabiegu wiele technik o różnej intensywności pozwala efektywnie stymulować głębokie warstwy skóry i mięśni. Ma to bardzo korzystny wpływ na wygląd, gdyż mocniej dotleniona, promienna i ujędrniona pod wpływem terapii manualnej skóra wygląda zdrowiej i młodziej. – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnej twarzy.
Źródło: informacja prasowa
Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera
Zobacz również:
- Wrocławskie Dni Gerontologii: dla seniorów, opiekunów i wszystkich zainteresowanych [15-16 listopada] - 7 listopada, 2024
- I Forum Polityki Senioralnej: jak wspierać seniorów? [RELACJA] - 6 listopada, 2024
- „Gazeta Senior” listopad 2024 [11/2024] Sprawdź, co w numerze! - 30 października, 2024