Lepsze życie na emeryturze
Spis Treści
Polscy seniorzy emeryturę wydają głównie na czynsz, rachunki i leki. Prawdziwe przyjemności, takie jak wyjazd na wczasy, są dla nich w zasadzie nieosiągalne. Wcale tak nie musi być. Sprawdź, czy się kwalifikujesz.
Jeśli ukończyłeś 65 lat i masz mieszkanie, możesz ubiegać się o rentę dożywotnią. Renta dożywotnia jest produktem znanym już od kilkudziesięciu lat nie tylko w większości krajów europejskich, ale również na świecie. Najwięcej osób korzysta z dodatkowych świadczeń do emerytury w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. W Polsce już od ponad 7 lat działają firmy, zajmujące się profesjonalnie działalnością tego typu.
Na czym polega renta dożywotnia?
Renta dożywotnia to wypłata pieniędzy, które emeryt otrzymuje co miesiąc do końca życia. Oprócz comiesięcznego stałego, dopływu gotówki, możesz uzyskać jednorazowo, większą kwotę pieniędzy – na dowolny cel, np. spłatę zadłużenia, wyjazd, czy leczenie. Wysokość renty dożywotniej uzależniona jest od wieku, płci i wartości nieruchomości, której własność formalnie przekazujesz w umowie funduszowi hipotecznemu. W praktyce jednak dożywotnio korzystasz z mieszkania jak dotychczas, a jednocześnie uzyskujesz dodatkowe przychody.
Zawarta między Klientem a Funduszem umowa, oparta jest na przepisach art. 903-906 Kodeksu Cywilnego, ma formę aktu notarialnego i jest podpisywana przed notariuszem. O rentę ubiegać się może zarówno osoba samotna, jak i małżeństwo, rodzeństwo lub partnerzy prowadzący wspólnie gospodarstwo domowe.
Seniorzy wykorzystują pieniądze z renty dożywotniej m.in. by opłacić czynsz, kupić leki, żywność, a nawet podróżować i spełniać swoje marzenia, na które wcześniej nie było ich stać. Wypłacane kwoty są corocznie waloryzowane. Co roku wartość renty wzrasta więc zgodnie ze wskaźnikiem GUS.
Comiesięczną rentę przeznaczam przede wszystkim na wydatki bieżące. Na leki, lekarza czy opiekę nad moim małym zwierzęciem. Ale czasem pozwolę sobie na jakieś przyjemności, np. wyjście do teatru. Dodatkowe pieniądze pozwalają mi także wynająć osobę, która sprząta moje mieszkanie. Jest to wielka ulga, gdyż mój stan zdrowia nie pozwala mi na codzienne porządki – mówi Pani Elżbieta z Warszawy – w życiu codziennym jest mi zdecydowanie lżej. Nie muszę się już martwić o pieniądze na wizytę u lekarza czy leki. To duży komfort psychiczny. Nie myślę już „ja nie mogę, bo…”. Dzięki rencie dożywotniej stać mnie także na drobne inwestycje – dodaje Pani Elżbieta.
Jakie są korzyści Klienta?
Każdy, kto zdecyduje się na podpisanie umowy renty dożywotniej, zyskuje przede wszystkim dodatkowe do emerytury pieniądze, które może przeznaczyć na podróże, hobby, edukacje czy po prostu spokojne życie bez martwienia się o bieżące wydatki. Ponadto, zyskuje nie tylko comiesięczną rentę, ale także oszczędza pieniądze, które dotychczas przeznaczał na opłaty związane z użytkowaniem mieszkania m.in. podatki czy ubezpieczenie. Podpisanie umowy nie wiąże się żadnymi wydatkami. To Fundusz ponosi koszty jej zawarcia. Fundusz Hipoteczny Familia zapewnia dodatkowo swoim Klientom „Pakiet Opiekuńczy” obejmujący bezpłatny pakiet usług „assistance”, w skład którego wchodzą ubezpieczenie mienia od ognia i innych zdarzeń losowych, pomoc interwencyjna w przypadku awarii AGD, RTV, PC, pomoc medyczna w nagłych przypadkach, pomoc motoryzacyjna oraz darmowe porady prawne.
Jak uzyskać rentę dożywotnią?
Aby skontaktować się z Funduszem Hipotecznym Familia, należy zadzwonić pod numer telefonu 801 801 841 lub przez formularz na stronie internetowej www.familiasa.pl. Opiekun Klienta oddzwoni i odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Następnie, podczas spotkania przedstawi prognozę renty dożywotniej, warunki płatności oraz pozostałe informacje. Propozycja do niczego nie zobowiązuje Klienta, który w każdej chwili może się wycofać z rozmów.
801 801 841
Zadzwoń, a my oddzwonimy do Ciebie!
fot. canstockphoto
Artykuł partnerski