Miłość w sanatorium po koronawirusie. Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz z Sanatorium Miłości
Tutaj rozpoczęli swoją piękną przygodę, teraz wrócili na rehabilitację pocovidową
Ich wspólna podróż rozpoczęła się w Uzdrowisku Ustroń, gdzie kręcono Sanatorium Miłości. Iwona Mazurkiewicz i Gerard Makosz byli bohaterami drugiego sezonu. Choć programu nie wygrało żadne z nich, dzisiaj mówią, że wygrali najważniejsze – miłość. Para ma za sobą trudne chwile, bowiem obydwoje przeszli COVID-19. Bohaterowie Sanatorium Miłości zdają sobie sprawę, że choć choroba minęła, to rehabilitacja jest konieczna. Eksperci od dawna nie mają wątpliwości – zmiany w organizmie nie kończą się wraz z ostatnim objawem choroby. Dlatego para postanowiła wrócić tam, gdzie się poznali, aby poddać się kompleksowej rehabilitacji.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
Nie tylko specjaliści pulmonolodzy mówią wprost – nawet bezobjawowe przejście SARS-CoV-2 niesie za sobą poważne dla zdrowia skutki, głównie są to zmiany w płucach o charakterze nieodwracalnych zwłóknień. Sami ozdrowieńcy przyznają, że po przejściu COVID-19 zaczynają odczuwać pogorszenie samopoczucia, problemy z oddychaniem, czy dolegliwości sercowo-naczyniowe, które mogą pojawić się jakiś czas po przejściu choroby. Bez wątpienia koronawirus zostawia po sobie długotrwałe, często nieodwracalne zmiany, które nieleczone mogą prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów.
Bohaterowie Sanatorium Miłości nie mieli wątpliwości, że w ramach rehabilitacji pocovidowej wybiorą znaną sobie placówkę, w której otrzymali od losu szansę na drugą młodość. “Już przed programem dwa razy w roku przyjeżdżałem tutaj na pobyty regeneracyjne i byłem z nich bardzo zadowolony. W 2020 roku miałem tu zabrać Iwonę, ale przeszkodziła nam pandemia, a teraz jesteśmy tutaj właśnie z powodu koronawirusa” – mówi Gerard Makosz.
Spis Treści
EmeryciNIEemeryci na facebook’u
Para chętnie dzieli się z Polakami szczegółami swojego życia, występując nie tylko w programach telewizyjnych, ale głównie poprzez profil Emeryci NIEemeryci, który prowadzą na Facebook’u, udostępniając między innymi relacje z podróży, codziennego życia, czy filmy z gimnastyką dla seniorów. Profil cieszy się ogromnym powodzeniem, bowiem para dla wielu osób jest inspiracją i motywacją do zmiany życia, ale też dowodem na to, że mimo dramatycznych przeżyć po zakażeniu SARS-CoV-2, nadal można cieszyć się życiem, a wiek to kwestia umowna.
Jak sami przyznają ”zdrowie jest najcenniejsze! Mimo że sami dbamy o siebie, swoją kondycję i zdrowie, to jednak chcieliśmy skorzystać z rehabilitacji pod okiem fachowców”. Jesteśmy pełni nadziei, że pobyt w Uzdrowisku Ustroń i rehabilitacja zwiększy naszą sprawność i wpłynie na nasze zdrowie. A jak jest zdrowie, to można cieszyć się życiem i dbać o przyjemności” – podkreśla Iwona Mazurkiewicz.
Turnus pocovidowy
Sprawdziliśmy, program zawiera m.in. treningi rowerowe, gimnastykę oddechową, fizykoterapię czy treningi behawioralno-relaksacyjne oraz szereg innych, starannie dobranych zabiegów, które pomagają wrócić do pełnej formy. Pobyt rozpoczyna się wizytą lekarską, aby dać każdemu pacjentowi możliwość dopasowania programu do indywidualnych potrzeb i możliwości. “W Uzdrowisku Ustroń rozpoczęliśmy rehabilitację pulmonologiczną po COVID-19. Bazujemy na obowiązujących modelach rehabilitacji pulmonologicznej i na naszych doświadczeniach. Posiadamy odpowiedni sprzęt i infrastrukturę, które umożliwiają nam świadczenie profesjonalnej i fachowej opieki, przy udziale doświadczonej kadry lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarek i psychologów” – mówi Ewa Rybicka, dyrektor Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, bazy zabiegowej Uzdrowiska Ustroń.
Może Cię zainteresować:
POKOLENIA Nowa telewizja tylko dla SENIORÓW. Ramówka, gdzie oglądać itd.
Infolinia Allegro dla Seniora 616 271 777. Pomoc przy zakupach w Internecie.
- „Gazeta Senior” – styczeń 2025 [01/2025]: Sprawdź, co w numerze! - 18 grudnia, 2024
- Znany aktor Henryk Gołębiewski ofiarą scamu! Jak seniorzy mogą ustrzec się przed internetowym oszustwem? - 16 grudnia, 2024
- Viva Seniorzy! 2024 – wyjątkowe święto Seniorów za nami - 3 grudnia, 2024