Nawilżacz powietrza – skuteczny oręż w walce z suchym powietrzem w domu

Nawilżacz powietrza – skuteczny oręż w walce z suchym powietrzem w domu

Długotrwałe oddychanie suchym powietrzem ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Nawilżanie powietrza to już nie przywilej, ale obowiązek, szczególnie w domach z centralnym ogrzewaniem. Tym samym nawilżacz powietrza trafił do kanonu podstawowego wyposażenia gospodarstw domowych.

Nawilżacz powietrza – jak nawilżyć powietrze w domu

Reklama Reklama Amplifon

Konieczność nawilżania suchego powietrza nie jest odkryciem ostatnich lat. O szkodliwości suchego powietrza wiedziały już nasze babcie, w sezonie grzewczym pieczołowicie ustawiające w pobliżu pieców miseczki z wodą. W późniejszych czasach modne było wieszanie na kaloryferach mokrych ręczników lub wieszanie ceramicznych nawilżaczy. Także suszenie prania w salonie, chociaż mało estetyczne, miało być orężem w walce z niedostateczną wilgotnością powietrza. Niestety, wszystkie te metody na dłuższą metę okazywały się zawodne. Dziś wiemy już, że najlepiej sprawdzają się elektryczne nawilżacze powietrza.

Reklama Reklama MultiSport

Nawilżacz powietrza – dlaczego jakość powietrza ma znaczenie

Suche powietrze to nie tylko mniejszy komfort oddychania, drapanie w gardle, chrypka czy pieczenie oczu. Okazuje się bowiem, że dłuższe przebywanie w niedostatecznie nawilżonym pomieszczeniu może skutkować zwiększeniem podatności na infekcje. Bezpośredni wpływ na to ma wysuszona śluzówka nosa i osłabione rzęski nosowe, które nie są w stanie wychwytywać i usuwać patogenów. W efekcie te przedostają się wyżej do górnych dróg oddechowych.

Dobrze nawilżone powietrze redukuje bóle głowy i nadmierną senność, jednocześnie zapewniając lepszą jakość snu. Efektem jest wyższa wydajność, szczególnie u osób pracujących umysłowo.

Dobrze nawilżone powietrze to także… lepszy wygląd. Zdrowa, promienna cera, niełamliwe włosy i paznokcie. Tę zaletę docenią zwłaszcza kobiety.

Przeczytaj także: Nawilżacz powietrza – poznaj korzyści płynące z nawilżania powietrza w domu

Reklama Reklama Cyfrowi Debiutanci

Nawilżacz powietrza – czym się kierować przy wyborze

Modny design i niska cena to ważne, ale nie najważniejsze cechy nawilżacza. Również wysoka cena powinna być powodem do zastanowienia się. Dobry nawilżacz nie musi kosztować góry złota, da się go kupić już za około 200 złotych.

Istotnym parametrem, na który na pewno trzeba zwrócić uwagę, jest wydajność nawilżacza. Określa się ją w metrach kwadratowych. Im więcej metrów, tym większe mieszkanie jest w stanie obsłużyć nawilżacz. Jednak nie ma sensu sięgać po bardzo wydajne nawilżacze do małego mieszkania. Najlepszą opcją jest dopasowanie wydajności nawilżacza do powierzchni.

Głośność pracy jest kolejną cechą, którą trzeba wziąć pod uwagę, zwłaszcza gdy nawilżacz ma stać w sypialni. Za ciche uważa się nawilżacze, których maksymalna głośność pracy wynosi 35 dB.

Z punktu widzenia użytkownika bardzo ważne jest, czy nawilżacz posiada automatyczny wyłącznik. Ze względów bezpieczeństwa urządzenie powinno się samoczynnie wyłączyć, gdy w zbiorniku skończy się woda.

Wielkość zbiornika pozwala określić, ile czasu potrwa jeden cykl pracy urządzenia. Zbiornik o pojemności 4,5 litra pozwala w przybliżeniu na 15 godzin nieprzerwanej pracy.

Reklama Patronat medialny Międzynarodowe Targi Turystyczne

Nawilżacz powietrza – funkcje dodatkowe, na które warto zwrócić uwagę

Niektóre nawilżacze wyposażone są w funkcję jonizacji powietrza. W skrócie mówiąc, funkcja ta ma na celu poprawę jakości powietrza, przybliżając je do stanu, jaki znamy z otwartych przestrzeni, np. z lasu.

Funkcja timer i opóźniony start pozwalają ustawić czas pracy urządzenia.

Sterowanie elektroniczne i czytelny wyświetlacz ułatwiają programowanie nawilżacza.

Regulacja ilości wytwarzanej mgiełki pozwala dopasować wydajność nawilżacza do parametrów powietrza w pomieszczeniu.

Powyższe funkcje oferują nawilżacze, które można kupić w sklepie eldom.eu.

Artykuł sponsorowany

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds