Seniorze masz problem z wypadającymi włosami? Zgłoś się do trychologa
Problem z włosami, prędzej czy później dotyka każdego. Wypadanie włosów, łysienie, choroby skóry głowy, to tylko kilka z podstawowych problemów. Aby skutecznie walczyć z problemem, warto udać się do trychologa, czyli lekarza od włosów.
Spis Treści
Kim jest trycholog?
Zdecydowana większość z nas, nie ma pojęcia kim jest trycholog. Nie wiemy również, kiedy skorzystać z pomocy takiego specjalisty. Trycholog, potocznie nazywany jest lekarzem od włosów, coś w stylu dermatologa, jednak trycholog specjalizuje się tylko i wyłącznie w chorobach skóry głowy oraz włosów. Trycholog nie jest lekarzem, jest tylko specjalista w dziedzinie włosa.
Czym zajmuje się trycholog?
Głównym zadaniem trychologa, jest ocena skóry głowy oraz włosów. Aby ocenić stan naszej skóry oraz włosów, na wizycie u tego specjalisty konieczne jest wykonanie:
- Analizy stany skóry naszej głowy
- Ocena cebulek włosa
- Analizy schorzeń
Po dokonaniu takiej oceny, możliwe jest ustalenie co jest powodem choroby, następnie dobranie odpowiedniej formy leczenia, a także dobranie odpowiedniej pielęgnacji do problemu.
Pomimo iż trycholog nie jest lekarzem, dysponuje on ogromną wiedzą medyczną. Dodatkowo w rewelacyjny sposób, jest w stanie rozpoznać przyczynę wypadania włosów. Często jednak trycholodzy, współpracują z dermatologiem.
Kiedy udać się do trychologa, i jak wygląda taka wizyta?
Wizyta u lekarza od włosów (trychologa) wskazana jest w przypadku problemów ze skórą głowy oraz włosami. Do trychologa udaj się w przypadku pojawienia się:
- Łupież
- Krosty i strupy
- Przetłuszczające się włosy
- Wypadanie włosów
- Łyse placki
- Przerzedzenie włosów
- Swędzenie głowy
- Zaczerwienienie
- Uczucie ściągania skóry
- Sucha skóra głowy
- Oleista skóra głowy
Podczas wizyty u trychologa, zostanie przeprowadzony wywiad z pacjentem, aby określić czy przyczyna może mieć podłoże genetyczne. Następnie lekarz zleci wykonanie kilku badań w tym krwi, a także hormonów. W gabinecie, zostanie również wykonane badanie za pomocą trychogramu. Jest to specjalnie urządzenie, pomagające przeanalizować stan skóry głowy, cebulek oraz włosa. Wykonując takie badanie, trycholog może rozpoznać:
- Zaburzenia w procesie rozwoju włosa
- Łysienie
- Infekcję
Kolejnym badaniem, które może przeprowadzić trycholog, jest trichoskopia. Trichoskopia, jest badaniem diagnostycznym, które pozwala powiększyć wybrany zarejestrowany obraz. Wykonanie tego badanie, pozwala nakierować tego specjalistę, na dalszą diagnostykę, oraz rozpoznać rodzaj łysienia, lub inne problemy skórne. Jeżeli wykonane badania wykażą jakieś nieprawidłowości, koniecznie będzie wykonanie dodatkowych badań np.; biopsji.
Ile kosztuje wizyta u trychologa?
Wizyta u trychologa jest płatna, więc warto poszukać odpowiedniego specjalisty. Niestety, w ostatnim czasie przybyło sporo pseudo gabinetów trchologicznych. Są one otwierane, przez osoby które ukończyły kilkudniowy kurs. Dlatego, zanim udasz się na taka wizytę, zrób rozeznanie, i poszukaj trychologa który ukończył studia w tym kierunku, a także ma wyrobioną dobrą opinie. Jeżeli chodzi o koszty takiej wizyty, to ceny w Warszawie zaczynają się od 250 zł. W cenę wchodzą oczywiście wykonane badania trichoskopem oraz trichogram. Częstotliwość takich wizyt, uzależniona jest od problemu z jakim przyszliśmy. Zazwyczaj konieczne jest odbycie od 1 do 3 wizyt w miesiącu. W przypadku wykonywanych zabiegów, wizyty będą częstsze niż w przypadku kontroli.
Jakie zabiegi można wykonać u trychologa?
Lekarz od włosów, może również wykonywać różne zabiegi na włosy oraz skórę głowy. Do takich zabiegów zaliczamy:
- Mezoterapię
- Osocze bogatopłytkowe
- Komórki macierzyste
- Laseroterapię
Jeżeli masz problem z włosami bądź skórą głowy, nie zwlekaj i udaj się na wizytę do trychologa. Wcześnie wykryty problem, pomoże wdrożyć odpowiednie leczenie i uchronić się przed wyłysieniem. W Warszawie najbardziej polecanym specjalistą jest Dr Piotr Turkowski z Kliniki OT.CO. Jest to specjalista z dziedziny odtwórczej włosów, a także znakomity fachowiec od przeszczepu włosów.
Artykuł partnerski