Szybkie nadania InPost: przewodnik krok po kroku dla osób starszych [przesyłka kurierska bez etykiety]
Stasiu zapomniał spakować ulubionego polaru do sanatorium. Wnuczka Maja potrzebuje tkanin i włóczki na czwartek. Nowe buty okazały się za małe dla Ireny. A Krysia ma do odstąpienia najpyszniejsze na świecie sadzonki truskawek, które są odporne na zimno. W tych wszystkich sytuacjach przesyłka kurierska z oczekiwaną zawartością może dotrzeć do odbiorcy nawet już następnego dnia. Z pomocą śpieszą szybkie nadania InPost. Przygotowaliśmy prosty przewodnik dla seniorów, jak zacząć z nich korzystać.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl
Materiał reklamowy InPost
Spis Treści
Proste i wygodne nadanie przesyłki kurierskiej dla seniorów
Współczesny senior to człowiek niezwykle aktywny, którego dni są wypełnione różnorodnymi obowiązkami towarzyskimi, rodzinnymi oraz zdrowotnymi. Dlatego automaty paczkomat stały się dla seniorów wygodną i bezpieczną opcją odbioru przesyłek. Nadanie przesyłki kurierskiej w urządzeniu paczkomat jest dzisiaj łatwe, intuicyjne i nie wymaga nawet posiadania komputera czy drukarki, ponieważ możliwe jest nadanie paczki bez etykiety. To udogodnienie sprawiło, że korzystanie z automatów paczkomat stało się jeszcze bardziej dostępne i komfortowe dla seniorów, umożliwiając im szybkie i wygodne nadawanie oraz odbieranie przesyłek.
Paczkomat InPost: przyjazne rozwiązanie dla seniorów
Seniorzy, podobnie jak inne grupy wiekowe, pokochali urządzenia paczkomat z wielu powodów. Są one umieszczane w łatwo dostępnych, dobrze oświetlonych i monitorowanych miejscach, co jest wygodne dla seniorów. Są dużym ułatwieniem dla osób mających trudności z poruszaniem się, kiedy do najbliższego okienka pocztowego prowadzi labirynt schodów. Każdy paczkomat jest dostępny przez całą dobę, a przesyłkę kurierską można odebrać o dowolnej porze, bez konieczności dostosowywania się do godzin otwarcia tradycyjnych punktów odbioru czy wizyty kuriera. Korzystanie z automatów paczkomat daje seniorom poczucie samodzielności i niezależności.
Technologia przyjazna seniorom
Większość seniorów korzysta dziś ze smartfonów oraz aplikacji ułatwiających codzienne życie. Choć pierwsze spotkanie z nową usługą lub aplikacją może wymagać trochę więcej czasu, na przykład pierwsze nadanie przesyłki kurierskiej w automacie paczkomat, to po kilku próbach seniorzy już nie wyobrażają sobie życia bez takich udogodnień. Zarówno starsze, jak i młodsze pokolenia czerpią korzyści z nowych technologii, które sprawiają, że życie staje się bardziej wygodne.
Paczkomat Inpost: dwa sposoby na nadanie przesyłki kurierskiej
Oto przewodnik krok po kroku po dwóch sposobach na nadanie przesyłki kurierskiej w automacie paczkomat InPost.
Z aplikacją InPost Mobile [bez etykiety]
Pobierz aplikację InPost Mobile. Aby to zrobić, wpisz w wyszukiwarkę swojego smartfonu hasło: „InPost Mobile aplikacja”. Oryginalna aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać ze sklepów App Store oraz Google Play. Mając zainstalowaną aplikację na swoim telefonie, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.
Nadaj. W dolnym menu aplikacji wybierz ikonkę „Nadaj”. Wybierz rozmiar paczki, sposób dostawy (paczkomat-paczkomat, paczkomat-kurier etc.), a następnie uzupełnij wymagane dane odbiorcy i nadawcy.
Opłać. Po uzupełnieniu danych odbiorcy i nadawcy aplikacja przekierowuje do wybranych metod płatności. Po opłaceniu wysyłki, w aplikacji pojawi się 9-cyfrowy kod nadania oraz kod QR. Na paczce nie trzeba naklejać żadnej etykiety! Kod nadania możesz napisać na przesyłce np. długopisem, flamastrem.
Umieść przesyłkę w automacie paczkomat. Nadaj paczkę w automacie (może to być Paczkomat InPost, Appkomat InPost lub PaczkoPunkt). Jeśli nadajesz w urządzeniu paczkomat lub appkomat to w aplikacji InPost, w szczegółach przesyłki klikasz „Otwórz skrytkę zdalnie” lub skanujesz kod QR w czytniku maszyny, a po chwili otworzy się skrytka. Można też wybrać opcję nadania paczki na ekranie urządzenia paczkomat i wpisać kod nadania. Włóż paczkę do skrytki, zamknij ją – paczka została nadana! W aplikacji lub na ekranie urządzenia paczkomat potwierdź nadanie.
Jakie możliwości i ceny oferuje dziś InPost oraz jeszcze więcej dowiesz się na https://inpost.pl/wysylam
Przez stronę internetową SzybkieNadania.pl [z etykietą]
Drugi sposób nie wymaga instalowania aplikacji, ale niezbędna jest drukarka.
Wygeneruj i opłać etykietę. Należy wejść na inpost.pl/SzybkieNadania/, a następnie zaznaczyć formę wysyłki, gabaryt paczki, uzupełnić dane i zapłacić online (przelewem internetowym, blikiem etc.). Otrzymasz etykietę na przesyłkę.
Wydrukuj etykietę i naklej na paczce.
Umieść paczkę w automacie paczkomat. W czytniku urządzenia zeskanuj kod kreskowy z etykiety, a skrytka otworzy się automatycznie. Włóż paczkę do skrytki, zamknij skrytkę – paczka została nadana! Na ekranie urządzenia paczkomat potwierdź nadanie.
Korzystanie z automatów paczkomat jest prostą i wygodną opcją dla wszystkich, w tym dla seniorów.
Jeżeli interesują Cię informacje na temat nowy przyjaznych seniorom rozwiązań, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera