„The Voice Senior” wszystko, co chcesz wiedzieć o udziale w show. Zdradza Andrzej Wiśniewski, uczestnik 4 edycji [VIDEO i relacja ZZA KULIS]

„The Voice Senior” wszystko, co chcesz wiedzieć o udziale w show. Zdradza Andrzej Wiśniewski, uczestnik 4 edycji [VIDEO i relacja ZZA KULIS]

Ruszyła już 4 edycja popularnego telewizyjnego programu „The Voice Senior”. Wbrew pozorom droga do uczestnictwa w show nie jest prosta. Udział w „The Voice Senior” to wyzwanie dla ludzi odważnych, wytrwałych i odpornych psychicznie, a o powodzeniu w programie decyduje nie tylko muzyka.

W tegorocznej edycji programu wziąłem udział jako wokalista. Jak to wyglądało od kulis? Zapraszam do lektury.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

The Voice Senior 2023

Warto zaznaczyć, że zanim „The Voice Senior” pojawi się na ekranach w naszych domach, przygotowania do programu trwają od wielu miesięcy. Od chwili ogłoszenia castingów do emisji kolejnej edycji programu wszyscy kandydaci seniorzy przeszli wiele etapów eliminacyjnych. Pokonanie ich z sukcesem pozwoliło wyłonionym seniorom na wzięcie udziału w pierwszej rejestrowanej przez TVP fazie programu, czyli w „Przesłuchaniach w ciemno”. Dopiero ten etap dla wybranych przez jury uczestników seniorów stanie się przepustką do półfinału i finału.

Podczas „Przesłuchań w ciemno” czterech jurorów przekonuje wybranych obróceniem fotela uczestników do dołączenia do swoich drużyn. Przypomnę, że w skład jury wchodzą cztery osoby, a są to najczęściej gwiazdy polskiej estrady. W tym roku w jury zasiadają: Maryla Rodowicz, Alicja Węgorzewska – śpiewaczka operowa, Piotr Cugowski oraz Tomasz Szczepanik – członek wokalnej grupy Pectus.

Reklama Reklama MultiSport

The Voice Senior – powodzenie w eliminacjach

Bardzo istotnym elementem wczesnej fazy eliminacji do programu jest umiejętność przedstawienia siebie oraz swojego dorobku. Uspokajam – nie preferuje się dorobku zawodowego czy też politycznego – ważne są zainteresowania artystyczne. Nasze wokalne i instrumentalne pasje mogą być elementem decydującym o powodzeniu na tym etapie.

W praktyce trochę się odsłaniamy, piszemy o zainteresowaniach i przeżyciach związanych z wydarzeniami artystycznymi w naszym życiu. Im ciekawsza osobowość, tym ma większe szanse na zainteresowanie producentów i publiczności. Pamiętajmy, że podczas programu jurorzy zadają pytania o muzyczne zamiłowania, preferencje muzyczne, repertuar etc. Trzeba być gotowym, aby zgrabnie i krótko o tym opowiedzieć.

Odporność psychiczna potrzebna jest do dzielnego przyjęcia krytyki w obecności publiczności w studio i milionów przed telewizorami. Zatem łatwo nie jest.

Aby wystąpić w programie trzeba mieć w swoim repertuarze sporo piosenek, które następnie przedstawia się kierownictwu artystycznemu. Po wspólnych naradach wybrane zostaną tylko trzy utwory, spośród których jeden będzie ewentualnie emitowany na antenie telewizyjnej.

Ważnym elementem eliminacji jest też ustalenie zagadnień muzycznych tj. tonacji, charakteru utworu i zakresu umiejętności wokalnych. Ta faza eliminacji jest bardzo ważna, ale nie jest rejestrowana. Odbywa się w zaciszu sali prób w towarzystwie kierownika muzycznego i fortepianu. Na tym etapie eliminacji biorą udział także muzycy, którzy przysłuchują się propozycjom i korygują ewentualne błędy. Umiejętność szybkiej reakcji, zaadoptowania uwag i wdrożenia poprawek także ważą na decyzji o zaproszeniu do nagrania pierwszego odcinka programu w znanym widzom studiu.

Reklama Reklama Cyfrowi Debiutanci

Dlaczego warto wziąć udział w „The Voice Senior”

Wartością dodaną uczestnictwa w show jest niewątpliwie możliwość skonfrontowania swoich umiejętności z profesjonalistami, szeroką publicznością oraz koleżankami i kolegami z estrady.

Udział w show jest także szansą na odnowienie umiejętności, które na skutek zawirowań życiowych zostały zarzucone, a wcześniej były ważną częścią naszego życia.

Kolejna wartość – jednak bardzo stresująca – to możliwość zaśpiewania z dużą orkiestrą. Kto nigdy z taką orkiestrą nie śpiewał, to wie, że jest to spore wyzwanie, ale wielu wokalistów marzy, aby z dużą orkiestrą zaśpiewać. Program daje tę możliwość. Choć wciąż można wystąpić wyłącznie przy akompaniamencie własnej gitary – wybór należy do artysty i produkcji programu.

„The Voice Senior” to program ważny nie tylko dla seniorów, choć wśród seniorów budzi najwięcej emocji. Na pewno ubogaca życie artystyczne najstarszych, bo kandydaci reprezentują nierzadko bardzo wysoki poziom artystyczny. A dźwięki ukochanych melodii przywołują zapomniane już często, ale silne emocje. Oczywiście droga do spełnienia marzeń o wyjściu na wielką scenę jest nieco wyboista, ale do pokonania, o czym świadczą dziesiątki zgłoszeń do programu, miliony przed telewizorami i parę nowych nazwisk na polskiej scenie muzycznej.

Pamiętajcie młodość to stan umysłu, a data urodzenia to tylko cyfry zapisane na papierze. Artyści seniorzy do dzieła!

Reklama Reklama książki Pod Gruzami Azowstalu

Andrzej Wiśniewski „Monika, dziewczyna ratownika”, Przesłuchania w ciemno, The Voice Senior 4

Andrzej Wiśniewski, redaktor znany czytelnikom z łamów „Gazety Senior”, był jednym z uczestników, którego widzowie mogli zobaczyć podczas przesłuchań w ciemno w „The Voice Senior” 7 stycznia o godzinie 20.00. Mimo dobrego występu, który możesz obejrzeć także TUTAJ oraz poniżej nie przeszedł dalej, a wszystko z powodu zachowania trenerów. Dobitnie całą sytuację skomentowała Maryla Rodowicz, więcej na ten temat TUTAJ.

Nowa edycja „The Voice Senior” składa się z siedmiu odcinków, to jeden więcej niż wcześniejsze. Prowadzącymi „The Voice Senior” są: Małgorzata Tomaszewska, która zastąpiła Martę Manowską oraz Rafał Brzozowski. Producent wykonawczy: Rochstar (program oparty na licencji firmy Talpa).

Fot. Na planie The Voice Senior. Zmatowienie buzi i droga na scenę otwarta.

Duet wokalno-instrumentalny „AnMar”

Nie wszyscy wiedzą, że Andrzej Wiśniewski (The Voice Senior 4 edycja) z Martą Kozłowską tworzą duet wokalno-instrumentalny pn. „AnMar”. „Historia polskiej piosenki”, czyli utwory od lat trzydziestych do współczesności śpiewane wspólnie z publicznością to ich ukochana pozycja w repertuarze. W wykonaniu Andrzeja i Marty usłyszymy utwory m.in. Franka Sinatry, Hanny Banaszak, Andrzeja Zauchy, Elli Fitzgerald, czy A.K. Jobim. Zespół specjalizuje się w stylu swing, ale nie tylko.

Kontakt: tel. 721 324 375, e-mail: andrzwiśn@op.pl [imprezy taneczne dla seniorów, nastrojowy koncert przy akompaniamencie gitary; własne nagłośnienie (sala do 150 osób)].


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Nasz człowiek w The Voice Senior – Andrzej Wiśniewski [Rozmowa]

Kwartet wokalny „Lepiej późno niż wcale”, czyli emerytura w stylu swing. Finaliści The Voice Senior

Krzesimir Dębski. Mistrz nie zwalnia tempa

Andrzej Wiśniewski
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds