Vita Buerlecithin dla seniora. Czas na powrót do formy

Vita Buerlecithin dla seniora. Czas na powrót do formy

Późne lata, choć często piękne i wypełnione odpoczynkiem, wiążą się też z pogorszeniem zarówno psychicznych, jak i fizycznych funkcji naszego organizmu. Osłabienie koncentracji i stany wyczerpania fizycznego towarzyszą wielu seniorom. Na szczęście znamy dziś substancje, które coraz sprawniej radzą sobie z łagodzeniem tych nieprzyjemnych objawów. Jedną z nich jest lecytyna. Jak pomaga i dlaczego jest tak ważna?

Materiał reklamowy Vita Buerlecithin

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Lecytyna – jak pomaga?

Będąc źródłem choliny, lecytyna ma niezwykle pozytywny wpływ na organizm człowieka. Co ważne, działa wieloaspektowo, wspomagając jego pracę w różnych sferach. Jak dokładnie działa?

  • Wspiera pamięć i koncentrację – lecytyna jest budulcem tkanki mózgowej i otoczki mielinowej, dbając, aby każdy sygnał był przesyłany w sprawny i szybki sposób. Efektem tego jest wsparcie procesów zapamiętywania, co jest nieocenione dla każdego seniora.
  • Dba o układ krwionośny – robi to, poprawiając krążenie krwi i wpływając na redukcję poziomu złego cholesterolu. Dzięki temu minimalizuje możliwość zaburzeń pracy serca.
  • Pomaga w trawieniu – wspiera tworzenie bariery ochronnej ścian żołądka, przeciwdziała powstawaniu kamieni żółciowych i chroni wątrobę przed marskością.

Wszystko to pokazuje, że lecytyna jest niezwykle pożyteczną substancją dla każdego seniora. Należy przy tym pamiętać, że dla najlepszych efektów konieczne jest jej stosowanie w postaci preparatu o odpowiednim stężeniu. Świetnie widać to przy leku Vita Buerlecithin, w którym dobowa dawka wynosi aż 6,24 g lecytyny.

Vita Buerlecithin – co jeszcze zawiera?

Lecytyna to niejedyna substancja, którą znaleźć można w leku Vita Buerlecithin. Kluczem do sprawności psychofizycznej są również witaminy z grupy B, które znalazły się tutaj pod trzema postaciami.

  • Witamina B2 – wspiera odporność organizmu, wpływając przez to na mniejszą zachorowalność. Dba również o prawidłowe funkcjonowanie obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego.
  • Witamina B6 – jej zadaniem jest pomoc w trawieniu i metabolizmie kwasów tłuszczowych, cholesterolu i węglowodanów złożonych.
  • Witamina B12 – jej niedobór wiąże się często z objawami anemii. Odpowiednia dawka pozwala zachować siły i witalność każdego dnia.

Substancje te współpracują z lecytyną, czego efektem jest poprawa funkcjonowania w wielu sferach życia organizmu.

Vita Buerlecithin dla seniora_baner poziom

Wskazania do stosowania

Choć jego stosowanie może być pomocne u każdego seniora, w niektórych przypadkach przyniesie wyjątkowo wiele korzyści. Stanie się to m.in. podczas:

  • przewlekłych stanów stresowych,
  • problemów ze snem,
  • szybkiej męczliwości i stanów chronicznego zmęczenia,
  • problemów z pamięcią i koncentracją,
  • rekonwalescencji pochorobowej.

Warto również pamiętać, że lek Vita Buerlecithin działa pomocniczo także w problemach sercowych na tle nerwowym. Nie bez znaczenia ma też jego zapobiegawczy wpływ w przypadku miażdżycy i nadmiernej ilości cholesterolu.

Jak lecytyna pomaga na post-COVID?

Zarażenie wirusem SARS-CoV-2 u wielu osób prowadzi nie tylko do symptomów związanych z układem oddechowym. Dla dużej części seniorów wirus ten doprowadził do zespołu post-COVID, którego objawy nie ustępują często przez wiele tygodni, a nawet i miesięcy. Występuje jednocześnie prawie dwukrotnie częściej u kobiet, przez co muszą one zwracać szczególną uwagę na jego charakterystyczne symptomy.

Zespół post-COVID objawia się m.in.

  • ciągłym zmęczeniem i wyczerpaniem,
  • problemami z koncentracją,
  • bezsennością,
  • problemami z pamięcią, a w tym z przypominaniem sobie słów,
  • bólami mięśniowymi.

Lecytyna i witaminy z grupy B, które zawarte zostały w leku Vita Buerlecithin, działają na wszystkie te objawy, wspierając ich redukcję. W ten sposób mogą pomóc w powrocie do pełni zdrowia po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.

Dlaczego lek jest lepszy od suplementu diety?

W dzisiejszych czasach często trudno jest odróżnić lek od suplementu diety, jeśli spojrzy się jedynie na opakowanie. Warto jednak pamiętać, że są to całkowicie różne preparaty. W przypadku leku istnieje gwarancja najwyższej jakości i składników, których pochodzenie jest dokładnie opisane. Leki muszą być również przebadane przez liczne niezależne instytuty, które potwierdzą ich skuteczność. W przypadku suplementów diety kryteria te są znacznie mniej restrykcyjne.

Właśnie dlatego tak ważne jest, że Vita Buerlecithin ma status leku sprzedawanego bez recepty. W ten sposób istnieje pewność, że zawiera w sobie najwyższą jakość lecytyny i witamin z grupy B.

Vita Buerlecithin gdzie kupić?

Vita Buerlecithin jest on dostępny wyłącznie w stacjonarnych oraz internetowych aptekach i punktach aptecznych w postaci łatwego do połknięcia płynu o przyjemnym smaku.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Nazwa produktu leczniczego: Vita Buerlecithin, płyn doustny, produkt złożony.

Skład jakościowy i ilościowy: 100 ml produktu zawiera: lecytynę sojową 10,4 g (roślinny kompleks fosfolipidowy zawierający m.in. biologicznie czynne składniki: fosfatydylocholinę, kefalinę i inozytofosfatyd); witaminę B2 w postaci soli sodowej fosforanu ryboflawiny 4,8 mg, (co odpowiada ca 3,5 mg witaminy B2); witaminę B6 w postaci chlorowodorku pirydoksyny 3,5 mg; witaminę B12 – cyjanokobalamina 2,5 mikrograma, sodowy D‑pantotenian 20 mg, amid kwasu nikotynowego 35 mg. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: każde 20 ml płynu zawiera 1,62 g sacharozy; 2,7 g etanolu (w tym etanol pochodzący z aromatu); 11 mg czerwieni koszenilowej (E 124), składniki aromatu: 8,5 mg cukru inwertowanego i 4,25 mg alkoholu benzylowego (E 1519), oraz siarczyny (E 220) – śladowe ilości. Produkt zawiera 48 mg sodu w 20 ml płynu.

Postać farmaceutyczna: płyn doustny.

Wskazania do stosowania: osłabienie pamięci i koncentracji; stany stresowe, nadpobudliwość nerwowa, bezsenność; stany wyczerpania fizycznego i psychicznego (przepracowanie, wyczerpanie, szybkie męczenie się); pomocniczo w dolegliwościach sercowych na tle nerwowym; objawy niedoboru witamin z grupy B; stan rekonwalescencji po przebytej chorobie; pomocniczo u osób w podeszłym wieku; zapobiegawczo w miażdżycy naczyń; zapobiegawczo i pomocniczo przy zwiększonym stężeniu cholesterolu we krwi.

Podmiot odpowiedzialny: Orifarm Healthcare A/S, Energivej 15, 5260 Odense S, Dania.


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds