Wakacje z wnukami a bon turystyczny
Wczasy w górach? Nad morzem? Albo weekend w innym mieście? Pomimo pandemii, nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć planowanie wakacji lub jednodniowych wycieczek z wyprzedzeniem. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu unikniemy niemiłych niespodzianek, urlop spełni swoje zadanie i pozwoli nam odpocząć, a branży turystycznej odbudować straty.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
Tegoroczne wakacje są jednymi z najbardziej wyczekiwanych od lat. Wszyscy liczymy na to, że letnie wyjazdy będą mogły odbyć się bez przeszkód. Serwisy rezerwacyjne odnotowują wzrost zainteresowania miejscami noclegowymi na lipiec i sierpień, a im bliżej lata, tym ilość rezerwacji jeszcze będzie rosła, szczególnie w przypadku obiektów i atrakcji dostosowanych do turystyki rodzinnej. Właściciele obiektów i organizatorzy turystyki także przygotowują się na zwiększoną frekwencję, dostosowują oferty do potrzeb rodzinnego wypoczynku i dołączają do bazy przedsiębiorców przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym. Planując letni wypoczynek, warto nie tylko zadbać o wcześniejsze znalezienie odpowiedniego miejsca, ale także sprawdzenie możliwości opłacenia wypoczynku za pomocą bonu turystycznego, jeśli wybieramy się na wakacje z wnukami. Katalog obiektów i usług, za które można nim zapłacić, jest szeroki – w bazie prowadzonej przez POT znajduje się obecnie ponad 20 tys. przedsiębiorców i sukcesywnie ich przybywa. W puli programu do wykorzystania wciąż pozostają ponad 3 miliardy zł, które podczas najbliższej wiosny i lata zasilą wakacyjne budżety polskich rodzin, a następnie trafią na konta przedsiębiorców turystycznych.
Spis Treści
Z bonem w kieszeni
Polskim Bonem Turystycznym można zapłacić za nocleg lub imprezę turystyczną nawet bez konieczności noclegu. Warunkiem opłacenia bonem jednodniowej wycieczki bez noclegu jest wykupienie u operatora turystycznego pakietu co najmniej dwóch różnych usług np. przejazdu i wizyty w muzeum czy parku rozrywki. Co ważne, bonem można zapłacić też za usługę, którą zrealizujemy w przyszłości, np. jako zaliczkę za rezerwację pobytu. Można płacić nim wielokrotnie, aż do całkowitego wykorzystania. Aktualny stan środków rodzice naszych wnuków mogą sprawdzisz na PUE ZUS. Jeśli zaś koszt usługi jest wyższy niż wartość bonu, można część zapłacić bonem, a resztę dopłacić z własnych środków. Bon rodzice mogą poprać już dziś, termin pobrania nie wpływa w żaden sposób na okres jego ważności.
Bez żadnych wniosków
Aby pobrać bon turystyczny, nie trzeba składać żadnych wniosków – przysługuje on na każde dziecko objęte świadczeniem wychowawczym 500+ i jest dostępny na profilu PUE ZUS rodzica lub opiekuna, który posiada prawo do świadczenia lub dodatku wychowawczego.
fot. Adobestock
Może Cię zainteresować:
Renta dożywotnia dla seniora – co powinieneś o niej wiedzieć?
- Wrocławskie Dni Gerontologii: dla seniorów, opiekunów i wszystkich zainteresowanych [15-16 listopada] - 7 listopada, 2024
- I Forum Polityki Senioralnej: jak wspierać seniorów? [RELACJA] - 6 listopada, 2024
- „Gazeta Senior” listopad 2024 [11/2024] Sprawdź, co w numerze! - 30 października, 2024