„Wiara, nadzieja, miłość. Przewodnik po życiu chrześcijańskim” – nowy zbiór tekstów Benedykta XVI
Nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się wyjątkowa książka, będąca piękną pamiątką z okazji 95. urodzin Benedykta XVI. Zgłębia temat wartości, które papież senior postawił w centrum swojego nauczania.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
Jeden z najsubtelniejszych dziś umysłów teologicznych, niemal od początku zaangażowany w dyskusję na temat najważniejszych zagadnień współczesności. Benedykt XVI pozostaje dla wiernych na całym świecie wielkim nauczycielem chrześcijańskiego życia oraz mistrzem diagnozy rzeczywistości, w jakiej żyjemy.
Spis Treści
Życie wiarą, która realizuje się w głoszeniu nadziei і uczynkach miłości
Refleksja, którą proponuje Benedykt XVI w najnowszej książce, kieruje pogłębione spojrzenie na panoramę naszej codzienności. Małe, ale skondensowane dawki tekstów układają się w mozaikę pomocnych wskazówek i inspiracji.
„Wiara, nadzieja, miłość są nierozdzielne – pisze Benedykt XVI. – Nadzieja w praktyce wyraża się w cnocie cierpliwości, która nie słabnie w czynieniu dobra nawet w obliczu pozornej porażki, i w pokorze, która akceptuje misterium Boga i ufa Mu nawet w ciemności. Wiara ukazuje nam Boga, który dał swego Syna za nas, i budzi w nas zwycięską pewność, że to prawda: Bóg jest miłością! W ten sposób przemienia w nas niecierpliwość i nasze wątpliwości w pewną nadzieję, że Bóg trzyma w swoich rękach świat i że mimo wszelkich ciemności On zwycięża”.
Książka ta jest pomyślana jako przewodnik po życiu dla tych, którzy pragną się zainspirować głębokimi przemyśleniami Benedykta XVI. Szczególnie cenna będzie dla osób, które z tęsknotą wypatrują wiadomości o Benedykcie XVI. Papież emeryt rzadko bowiem wypowiada się dzisiaj publicznie. Lektura „Wiary, nadziei, miłości…” może zatem dać poczucie, że ten niezwykły ojciec duchowy wciąż jest przy nas i z wprawą doświadczonego przewodnika pomaga nam w mądrej obserwacji świata i wglądzie we własne serce.
Co Benedykt XVI chciałby nam powiedzieć dzisiaj?
„Przygotowując się do wydania tej pozycji, nie przewidywaliśmy w jakiej rzeczywistości przyjdzie jej się ukazać. – pisze Maria Giołbas z biura prasowego Wydawnictwa Znak. – Nie podejrzewaliśmy, że autor wyboru tekstów – o. Tomasz Samulnik, dominikanin mieszkający w klasztorze w Kijowie – będzie się z nami kontaktował z oblężonego przez rosyjskie wojska miasta i w takich warunkach pisał wstęp do książki. Okoliczności te sprawiają, że wydźwięk jego słów potęguje się i mocno rezonuje w uszach odbiorców: Zawarte w zbiorze myśli nierzadko w sposób delikatny, aczkolwiek jednoznaczny prowokują, skłaniają do myślenia szukającego prawdy o Bogu, świecie, człowieku w kontekście wspomnianych trzech cnót. Nieraz mogą one pełnić funkcję diagnostyczną dla ludzkiego serca, wskazując przy tym skuteczną (bo od-Boską) receptę na współczesne choroby naszej wiary, na (bez)nadzieję oraz deficyty bądź fałszywe pojęcia miłości.
(…) Żywię nadzieję, że niniejszy zbiór przyczyni się pogłębionego odkrywania Boga żyjącego w nas przez wiarę, nadzieję i miłość. Sztuki życia człowiek może się bowiem nauczyć tylko w mocnej relacji z Bogiem-Miłością objawioną w Jezusie Chrystusie.”
Kupuj online bez wychodzenia z domu TUTAJ
Artykuł Partnerski
Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera
Zobacz również:
„Benedykt XVI. Życie” Biografia Josepha Ratzingera (FRAGMENT KSIĄŻKI)
- Wrocławskie Dni Gerontologii: dla seniorów, opiekunów i wszystkich zainteresowanych [15-16 listopada] - 7 listopada, 2024
- I Forum Polityki Senioralnej: jak wspierać seniorów? [RELACJA] - 6 listopada, 2024
- „Gazeta Senior” listopad 2024 [11/2024] Sprawdź, co w numerze! - 30 października, 2024