Wojtek Husakiewicz. Senior miesiąca [MAJ]
Poznajcie Wojtka senior miesiąca [MAJ], który jest nie tylko przystojny, ale także uprzejmy, zorientowany i elokwentny. Cóż, zalet może mu pozazdrościć niejeden 30-latek. Jak narodziła się jego kariera? Przed czym ostrzega? Zapraszamy do rozmowy o branży dojrzałego modelingiem bez tabu.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl
Spis Treści
Senior miesiąca [MAJ] Wojtek Husakiewicz
Linda Matus: Jak to było w pana przypadku, skąd wzięło się zainteresowanie modelingiem?
Wojciech Husakiewicz: Ponad 20 lat prowadziłem sieć sklepów z odzieżą dla kobiet, więc styczność z modą była moim zawodowym obowiązkiem. Przy okazji moda, zakupy zawsze sprawiały mi wielką frajdę, dlatego jest to dla mnie połączenie przyjemnego z pożytecznym. W pandemii poświęciłem się całkowicie tej pasji, założyłem konto na Instagramie i zacząłem pokazywać swoje stylizacje.
Moim mottem jest, aby nie bać się być innym niż wszyscy, a wręcz przeciwnie obawiać się bycia takim samym jak wszyscy. Jest to także miłe i sympatyczne, jeżeli jesteś rozpoznawalny wśród znajomych, kiedy widzą, że występuję w reklamie, czy filmie. Co wciąż nie jest popularne w moim przedziale wiekowym.
W jaki sposób trafił Pan do agencji SPOT Management 30+?
Miałem wiedzę i świadomość, że jeśli będę chciał występować w pokazach czy reklamach, to dziś nie szuka się takich osób na ulicy, ale zgłasza się do agencji. SPOT Management 30+ dla modeli dojrzałych idealnie mi pasowała ze względu na mój wiek. Skontaktowałem się z nimi, zrobili mi sesję i od tego się zaczęło. Później dołączyłem także do innych agencji, także tych zrzeszających osoby, które chcą występować w filmach. Od tego czasu nieprzerwanie pracuję z agencjami.
Co najbardziej lubi Pan w tej pracy?
Chyba nie ma takiej jednej rzeczy, ale gdybym miał ją wskazać, to byłaby to różnorodność — każda propozycja jest inna, a ja zawsze lubiłem zmiany. Inaczej pracuje się dla gazety, inaczej dla telewizji, jeszcze inaczej w branży modowej. Ta różnorodność podoba mi się najbardziej, już nie mówiąc o tym, że za każdym razem poznaję nowych ludzi. Często utrzymujemy kontakt, a później spotykamy się na różnych planach, co jest bardzo sympatyczne.
Największe wyzwanie może trudność w dojrzałym modelingu według Wojtka Husakiewicza?
Największym wyzwaniem w moim przypadku było to, że spora część mojej działalności przypadła na czas pandemii, kiedy to skończyły się castingi twarzą w twarz, a zaczęły się przesłuchania on-line. Musiałem nauczyć się tych nowych technologii i wciąż się ich uczę, ponieważ wymagania agencji są za każdym razem trochę inne. Trzeba to opanować i z tego, co słyszę, czasem jest to bariera nie do przeskoczenia dla osób starszych, które chcą się tym zajmować. O ile są w stanie nagrać wizytówkę czy scenkę, co i tak jest trudne, to te wszystkie technologiczne wymagania bywają ponad siły. Z drugiej strony pokonanie ich daje mi dużo większą satysfakcję.
Do jakiego wieku chciałby Pan pracować jako model, aktor?
W zasadzie nie traktuję tego jako pracę tylko hobby, które czasem pozwala zarobić pieniądze, i według mnie nie ma tu absolutnie żadnej granicy wiekowej. Dla przykładu działam także w wielu grupach facebookowych, gdzie poszukiwani są modele. Zapotrzebowanie jest na wszystkich, zarówno na niemowlęta, jak i na sędziwych seniorów. A nawet powiedziałbym, że starszym jest troszkę łatwiej, ponieważ wielu seniorów wciąż ma pewne bariery, dlatego konkurencja w tej grupie wiekowej jest mniejsza.
Czy są negatywne strony tego zajęcia?
Najwięcej negatywnych stron zauważam w filmie np. stawki, które są proponowane ludziom występującym jako statyści. Postęp w tej branży dokonał się tylko na poziomie języka, bo ktoś doszedł do wniosku, że słowo statyści może być obraźliwe i dziś operuje się określeniem aktorzy trzeciego planu. Ale fakt, że proponuje się stawki na poziomie 80 czy 100 zł za cały dzień pracy już nikogo nie razi. To jest przykre, że są osoby, które proponują takie kwoty, ale z drugiej strony są osoby, które się na to godzą. Druga rzecz, czasami osoby z produkcji lekceważąco odnoszą się do tych przyjeżdżających występować jako statyści czy epizodyści. Chyba nie mają świadomości, ile wewnętrznych barier trzeba pokonać, aby mieć odwagę się tam zgłosić. Ale patrzę na to w pozytywny sposób, jest to okazja, aby pokonać te trudności, a nawet czasem zwrócić uwagę.
W modelingu nie zauważam takich negatywnych stron, choć może warto wspomnieć o frustracji związanej z niepowodzeniem. Świeżo upieczonym modelom wydaje się, że jeśli wezmą udział w castingu, to już na pewno wygrają. Jeśli na kolejnym nie przechodzą, to się zniechęcają. Wystąpiłem w ponad 30 reklamach i ludziom wydaje się, że co wysłałem, to wygrałem, nie widzą np. że wziąłem udział w 300 castingach. Reżyserzy dokonują wyboru według swojej wizji i trzeba sobie z tym poradzić także psychicznie.
Dla wielu osób starszych wielkim sukcesem jest już sam fakt, że zostali przyjęci do agencji modeli. Aby zagrać w reklamach, szczególnie tych dobrze płatnych, gdzie konkurencja jest spora, trzeba się postarać.
Przyda się do tego z pewnością także dobre zdrowie?
O tak, a chęć występowania, praca w modelingu i reklamie, motywuje do dbania o siebie. Całe życie mam do czynienia ze sportem, ale to nie jest tak, że w reklamach grają tylko szczupli, piękni i młodzi. Występują w nich często ludzie, którzy mają inne walory. Choć oczywiście lepiej, jeśli jesteś sprawna/y fizycznie i intelektualnie, bo to zwiększa twoje szanse i pozwala odnosić sukcesy. Ludzie z branży dostrzegą, że dbasz o siebie, że się rozwijasz.
Senior/ka miesiąca. Zgłoszenia
Jeśli i ty chcesz zostać seniorką lub seniorem miesiąca i zadebiutować w branży srebrnego modelingu, zgłoś się do agencji dojrzałych modeli SPOT Management 30+, z którą realizujemy naszą akcję. Zgłoszenie wysyłajcie pod e-mail: joanna@spotmanagement.pl. Powodzenia!
Wojtek Senior miesiąca [MAJ]. Galeria zdjęć
Sesja zdjęciowa: Patrycja Szumowska Studio Trzy Koty
Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera
Zobacz również:
- Kolejka do sanatorium 2025. Długość kolejki w poszczególnych województwach: aktualne dane [PRZEGLĄD] - 17 stycznia, 2025
- Wniosek o tzw. rentę wdowią: wnioski ERR i ERWD – jak i kiedy złożyć? [INSTRUKCJA] - 17 stycznia, 2025
- Dołącz do walki z ageizmem – wypełnij ankietę! - 14 stycznia, 2025