Zioła na sen – po jakie herbaty ziołowe warto sięgać?
Zioła na sen mogą być kluczowym wsparciem przy problemach z bezsennością. Kłopoty z zasypianiem to bolączka wielu osób. Chroniczny stres towarzyszący współczesności, a nawet narażenie na niebieskie światło smartfonów utrudniają szybkie zasypianie i głęboki, relaksujący sen. Dlatego też wybawieniem od problemu z zasypianiem mogą być zioła o działaniu uspokajającym, wyciszającym i relaksującym.
Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl
Jakie zioła na sen sprawdzą się w takiej sytuacji?
Zioła na dobry sen – podstawowe informacje | |
Jak stosować ziołowe mieszanki na sen? |
|
Jak stosować ziołowe herbaty z jednego zioła? |
|
Jak przygotować zioła na sen? |
|
Jak jeszcze można stosować zioła na sen? |
|
Spis Treści
Jakie zioła na sen warto stosować?
Aby zioła na bezsenność zadziałały skutecznie, należy je wybrać na podstawie posiadanych właściwości. Szukajmy w nich działania sedacyjnego, wyciszającego układ nerwowy i minimalizującego napięcia. O tym, jakie zioła na sen warto mieć w swojej apteczce, przeczytasz na https://loremvit.pl/ziola-na-sen/. Warto także sięgnąć po adaptogeny, które budują tolerancję na stres i przed snem pomogą się zrelaksować, co ułatwia zasypianie. Po jakie zioła na sen warto konkretnie się zwrócić? Najlepsze zioła na sen to:
- Korzeń kozłka lekarskiego – znany od stuleci pod nazwą waleriany, ma silne zdolności uspokajające i nasenne. Łagodzi nawet objawy nerwicy i lęków. Znacząco zmniejsza stany niepokoju. Usuwa bezsenność, której przyczynami jest napięcie nerwowe. Pozwala utrzymać głęboki sen, bez przebudzeń.
- Liść melisy lekarskiej – ziele przywracające równowagę psychiczną. Korzystnie wpływa na nastrój. Działa wyciszająco i przyśpiesza zasypianie. Bywa pomocny przy objawach somatycznych wywołanych napięciem nerwowym. Koi napięcia spowodowane silnym stresem.
- Kwiat chmielu zwyczajnego – ma właściwości kojące, obniża nadmierną czynność kory mózgowej. Pomaga się zrelaksować. Zmniejsza rozdrażnienie i niepokój. Skraca czas potrzebny do zaśnięcia i dba o ciągłość snu.
- Kwiat lawendy wąskolistnej – posiada olejek eteryczny o przyjemnych zapachu i silnych właściwościach odprężających. Obniża stany lękowe i niepokój. Przyspiesza zasypianie, oraz poprawia jakość snu, dzięki czemu po przebudzeniu czujemy się wypoczęci. Usuwa bezsenność.
- Korzeń witanii ospałej – to silny adaptogen, który łagodzi lęki, w efekcie czego sprawniej zasypiamy. Pomaga osiągnąć głęboką fazę snu i lepiej odpocząć. Poprawia samopoczucie.
Czy warto stosować zioła na sen? – postaw na ziołowe mieszanki
Najlepsze zioła na sen to te o korzystnych właściwościach – co wskazano wyżej – zdecydowanie warto je stosować. Ale także skuteczność z picia ziół na zdrowy sen możemy podnieść stosując ziołowe mieszanki. Ich formuły składają się z kilku składników, o dopełniających swoje działanie właściwościach. Dzięki temu poprawa przychodzi szybciej, a uzyskane efekty są pełniejsze. Mieszanki działają synergicznie, wszechstronnie. Fitoterapueci także bardziej je polecają z jeszcze jednego powodu. Stosując długotrwale herbatę ziołowa z jednego zioła narażamy się, że pewne mikroelementy zostaną wypłukane z organizmu. W przypadku ziołowych mieszanek, o starannie opracowanych recepturach, nie ma takiego ryzyka. A dzięki temu, że możemy je stosować bez okresowych przerw uzyskane efekty są lepsze.
Polecane zioła na sen – mieszanka od Lorem Vit Dobry SEN
Na rynku ziołowych mieszanek na sen pozytywnie wyróżnia się preparat od marki Lorem Vit. Konsumenci docenili go zwłaszcza za wysokiej klasy susz, w którym znajdziemy grubo cięte kawałki roślin. Dzięki temu uzyskujemy napar wysoce nasycony w składniki aktywne, a w rezultacie mieszankę niezwykle pomocną przy kłopotach z zasypianiem.
Receptura ziół Lorem Vie Dobry Sen opiera się na idealnych proporcjach między składnikami. Znajdziemy w niej polecane wyżej zioła. Dzięki nim Lorem Vit Dobry Sen działa kojąco na ośrodkowy układ nerwowy. Pomaga się wyciszyć i wprowadza w stan odprężenia. Sprawia, że sen przychodzi szybko i jest głęboki, bez ryzyka przebudzeń. Dzięki czemu budzimy się wypoczęci, zrelaksowani, wzmocnieni, odporniejsi na stres, który spotka nas w ciągu dnia. Dzięki Lorem Vit ustają kłopoty z bezsennością.
Sprawdź Lorem Vit Dobry sen – opinie oraz właściwości w sklepie loremvit.pl
Najlepsze zioła na sen – podsumowanie
Zioła na sen to nieoceniona pomoc przy trudnościach z zasypianiem i jakością snu. Godne polecenia są zwłaszcza ziołowe mieszanki, których receptury zawierają składniki dopełniające swoje właściwości. Dzięki czemu łatwiej pozbyć się bezsenności.
Warto sprawdzić: Ranking ziół i herbatek ziołowych na sen w serwisie rankmistrz.pl
FAQ
- Czy warto stosować zioła na sen?
Z całą odpowiedzialnością można polecić stosowanie ziół na sen. To metoda w pełni naturalna, z niskim ryzykiem skutków ubocznych. Np. od ziół trudno się uzależnić, w przeciwieństwie do popularnych leków na bezsenność. Zioła na sen ułatwiają zasnąć, podnoszą jakość snu. Dzięki czemu jesteśmy wypoczęci i lepiej radzimy sobie ze stresem występującym w ciągu dnia. Jeszcze lepszym pomysłem będzie stosowanie ziołowych mieszanek, które działają wszechstronniej od herbat ziołowych jednoskładnikowych. - Czy każdy może stosować zioła na sen?
Niestety nie, tak jak w przypadku każdej substancji czynnej, także zioła mają swoje przeciwwskazania. Do takich należy na pewno uczulenie na grupę ziół lub zawarte w nich fitozwiązki. Dlatego każdorazowo przed zastosowaniem ziół na sen należy sprawdzić przeciwwskazania. Warto także wykonać próbę na niewielkiej dawce. Do najczęstszych przeciwwskazań wykluczających stosowanie ziół na sen należy ciążą i okres karmienia. - Gdzie należy kupić zioła na sen?
Zioła na sen należy kupować ze sprawdzonego źródła. Dlatego najlepszym wyborem będą apteki i np. internetowe strony producentów ziół, co zapewnia nam doskonałą jakość i świeżość produktu. - Jak należy przechowywać zioła?
Zioła są wrażliwe na wilgoć, światło i przejmowanie innych zapachów. Dlatego najlepiej przechowywać je w zamkniętej, metalowej puszcze lub papierowym opakowaniu z dala od wilgoci i światła słonecznego.
Artykuł partnerski